Sprawdzamy, dlaczego buty od New Balance są tak popularne – przeczytaj koniecznie

0
1584

Buty New Balance od dłuższego już czasu cieszą się niesłabnąca popularnością nie tylko wśród biegaczy. Sportowe buty z charakterystyczną literą N stały się synonimem wygody i szturmem zdobyły serca miejskich spacerowiczów. Sprawdź, dlaczego buty New Balance stały się tak bardzo popularne!

Zaczęło się od projektowania wkładek do butów

Marka New Balance może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem na rynku obuwia sportowego. Jej historia zaczęła się w 1906 roku, gdy William Riley zaprojektował specjalne wkładki do butów, które miały zwiększyć komfort chodzenia robotników pracujących w fabrykach. Riley podglądał rozwiązania z natury i zaprojektował wkładkę, która nawiązywała do budowy… kurzej stopy. Zauważył on bowiem, że kury są w stanie utrzymać idealną równowagę dzięki trzem pazurom. Firma, którą założył William Riley nosiła nazwę New Balance Arch Support Company i do lat 30. XX w. zajmowała się głównie produkcją wkładek do butów.

Buty dla bostońskiego klubu sportowego

Dopiero w 1938 roku na światło dzienne została wypuszczona seria butów dla biegaczy zaprojektowana specjalnie dla bostońskiego klubu sportowego Boston Brown Bags Harriers. Riley był tak zadowolony z butów, które opatentował, że na każdym modelu zamieścił informację dla kupujących. Głosiła ona, że każdy z klientów może otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli buty nie spełnią jego oczekiwań. 

Nowatorskie buty Trackster

Od połowy lat 50. firma New Balance zaczęła mocno stawiać na poszukiwanie dobrych, innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym buty biegowe będą jeszcze lepiej spełniały swoją najważniejszą funkcję. Dzięki temu, w 1960 roku New Balance wypuściło na rynek nowatorskie obuwie Trackster. Buty te miały bardzo cienką podeszwę, produkowane były w różnych rozmiarach wkładek, ale co najważniejsze, różna była nie tylko długość, ale również szerokość wkładki. Dzięki temu patentowi, niemal każdy mógł dopasować buty sportowe do własnych preferencji.

Runner’s World docenia New Balance

Przypieczętowaniem sukcesu firmy było wypuszczenie serii M320 – nowego modelu butów biegowych, które na górze miały przewiewną nylonową siateczkę, a podeszwę wykonaną z lekkiego i giętkiego materiału. W 1976 r. magazyn Runner’s World napisał o tym modelu, że są to najlepsze buty do biegania, czym zapewnił wzrost zaufania, a tym samym sprzedaży, dla marki New Balance.

Buty New Balance są idealne do uprawiania sportów

Marka New Balance specjalizuje się w produkcji wytrzymałych butów dla sportowców. Dzięki dużemu zaangażowaniu firmy w badania naukowe, co roku udoskonalane są patenty na podeszwy, wzmocnienia, materiały zewnętrzne i wkładki występujące w obuwiu. W asortymencie New Balance znajdziemy profesjonalne buty do fitnessu, buty do gry w piłkę nożną czy bardzo szeroką ofertę butów dla biegaczy. W tej ostatniej kategorii możesz wybrać modele pod kątem tego, jak stawiasz stopę podczas biegania. New Balance oferuje buty ze wsparciem dla supinatorów (jeśli twoja stopa podczas biegu przechyla się bardziej w kierunku zewnętrznym), a także buty ze wsparciem dla pronatorów (jeśli twoja stopa podczas biegu przechyla się bardziej w kierunku wewnętrznym).

Fenomen New Balance nie słabnie

Fenomen marki opiera się przede wszystkim na tym, że oferowane przez New Balance buty są jednymi z najwygodniejszych butów dostępnych na rynku. Przekonało się o tym już wielu ludzi, którzy buty sportowe traktują jako swoje obuwie codzienne. Zgadza się, buty z charakterystycznym N naszytym z boku nie są przeznaczone tylko do uprawiania sportów wyczynowych! Zyskują coraz szerszą popularność wśród młodzieży i dorosłych. Kiedyś było nie do pomyślenia, aby nałożyć sportowe buty do sukienki, a dzisiaj? To już codzienność, a nawet modowy must have wśród modowych blogerek!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here