Sprzątanie specjalistyczne — jak pracują technicy?

0
167
Sprzątanie specjalistyczne

Specjalistyczne sprzątanie nie jest usługą, z której korzysta się na co dzień. Niemniej jednak zdarzają się nagłe sytuacje, w których pomoc fachowców jest niezbędna. Nie jest to zwykły personel dbający o porządek, ale przeszkoleni specjaliści korzystający z profesjonalnego sprzętu, który zapewnia skuteczność usług oraz bezpieczeństwo. Jak zatem wygląda ich praca? O tym w poniższym artykule.

W jakich przypadkach należy wezwać profesjonalistów?

Zawsze, kiedy posprzątanie danego miejsca lub usunięcie powstałych szkód przekracza nasze możliwości albo wiązałoby się z narażeniem zdrowia lub życia. Do takich sytuacji zaliczamy:

– zgon w lokalu niezależnie od jego przyczyny, również, gdy ciało znajduje się w zaawansowanym stanie rozkładu,

– powstanie szkód na skutek zalania lub pożaru mieszkania czy wypadków komunikacyjnych,

– konieczności przeprowadzenie dezodoryzacji lub ozonowania pomieszczeń,

– sprzątanie mieszkań osób dotkniętych patologicznym zbieractwem lub lokali skrajnie zaniedbanych,

– usuwanie szkodników i dezynsekcję.

Zwykle do każdego zgłoszenia fachowcy podchodzą indywidualnie. Dlatego, jeśli nie masz pewności, czy dana firma wykonuje niezbędną Ci usługę, najlepiej skonsultować się z przedstawicielem.

Sprawdź sprzątanie po zmarłych Białystok.

Sprzątanie po zgonie — krok po kroku

Jedną z usług najczęściej wykonywanych przez profesjonalne ekipy jest sprzątanie po zgonie. Dlaczego? Ponieważ samodzielne posprzątanie takiego lokalu wiąże się z dużym narażeniem zdrowia ze względu na obecność toksycznych związków — ptomain. Poza tym zapach zgnilizny czy drastyczny widok sprawiają, że samo przebywanie w takim miejscu jest ogromnym obciążeniem dla psychiki.

Jeśli potrzebujesz pomocy fachowców, zobacz sprzątanie po zgonach Katowice.

Technicy wchodzą do skażonych pomieszczeń tylko w strojach ochronnych. Na początku często wykonuje się także wstępną dezynfekcję, by zwiększyć bezpieczeństwo dalszych działań. Później można przystąpić do opróżniania mieszkania ze śmieci i wynoszenia skażonych sprzętów i przedmiotów. Jeśli ich skuteczne zdezynfekowanie jest niemożliwe lub wiązałoby się z uszkodzeniem, muszą zostać poddane utylizacji. Z kolei cenne przedmioty są zabezpieczane, by mogły zostać przekazane osobie zlecającej sprzątanie. Puste pomieszczenia są dokładanie czyszczone i dezynfekowane z uwzględnieniem wszystkich powierzchni. Jeśli w mieszkaniu pojawiły się muchy, karaczany lub pluskwy konieczne jest także przeprowadzenie dezynsekcji. Pod koniec mieszkanie musi zostać uszczelnione, by mógł zostać przeprowadzony proces ozonowania. W ten sposób usuwa się nieprzyjemny zapach, a także dezynfekuje powietrze. Po całym procesie lokal jest bezpieczny i gotowy do przeprowadzenia remontu.

Jaką firmę wybrać?

W sytuacjach kryzysowych liczy się szybkie działanie. Dlatego firma Sprzątanie po zgonie udostępniła swoim klientom całodobowy numer alarmowy, dzięki czemu mogą dotrzeć w krótkim czasie na miejsce zdarzenia. Poza tym mają wieloletnie doświadczenie w branży i świadczą usługi na terenie całego kraju. Firma sprzątanie po zgonach ceny ma dostosowane do możliwości finansowych i oczekiwań klienta, więc do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie, a stosowane przez nich metody są skuteczne oraz bezpieczne dla środowiska.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here