Stół do małej kuchni

0
2393
Stół do małej kuchni

Bardzo często zmorą mieszkań klasycznych usytuowanych w miejskich blokach jest nie za duże pomieszczenie kuchenne. Niestety to częste zjawisko i wtedy lokatorzy stają przed trudnym dylematem – z którego z elementów meblowych standardowo umieszczanych we wnętrzu kuchennym zrezygnować?

Najczęściej wtedy pada na stół. Niekoniecznie jednak musimy całkowicie wyeliminować ten asortyment meblowy. W niniejszym poradniku podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę dysponując niewielką kuchnią i chcąc w niej zachować stół.

Na kółkach

Jednym z typowych modeli idealnie sprawdzających się w małych kuchniach stołów jest wariant na kółkach, który wjeżdża wtedy, kiedy jest nam potrzebny. Co więcej, jest to model jaki okazuje się niesamowite praktyczny, komfortowy i pomysłowy nie tylko do pomieszczenia kuchennego, ale każdego innego pokoju, w zależności od tego, gdzie dokładnie go potrzebujemy.

Możemy przewozić go z kuchni do pokoju, jadalni, salonu itd., biorąc pod uwagę nasze preferencje oraz zapotrzebowanie. Na stole na kółkach mieści się wszystko, co tylko chcemy, bowiem bardzo często poza tym, że mebel ten ma poręczne kółeczka do przepychania, dodatkowo ma opcję składania i rozkładania blatu.

Narożnik

Stół narożny popularnie zwany narożnikiem to kolejny wariant stanowiący ciekawą alternatywę wobec klasycznego, rozłożystego stołu występującego w domach. Jest to rozwiązanie łączące kilka aspektów w jednym – po pierwsze estetyka – można przebierać w rozmaitych wariantach takich modeli narożnych, po drugie praktyczność zastosowania – narożniki, jak wskazuje na to już samo ich nazewnictwo opierają się na lokowaniu ich w samym rogu pomieszczenia kuchennego, a więc nie ma kłopotu z tym, żeby wypełnić nawet najdrobniejszą przestrzeń w naszej niewielkiej kuchni.

Stół do małej kuchni

Z reguły rogi pomieszczeń kuchennych są w żaden sposób niezagospodarowywane, nawet w większych przestrzeniach, więc dzięki narożnikowi można zaoszczędzić powierzchnię. Ponadto stoły narożne odznaczają się rozmaitymi wielkościami blatu, więc w zależności od naszych upodobań i liczebności rodziny możemy wybierać modele pozwalające na swobodne rozsiadanie się dwóch, trzech, czterech czy nawet pięciu osób.

Składany ścienny

Kolejnym wariantem stołu idealnie komponującego się w aranżację pomieszczeń kuchennych odznaczających się niewielką powierzchnią jest stół ścienny, składany. Jego zaletą oczywiście jest to, że pozwala na maksymalne zredukowanie zajmowanej powierzchni, jako że daje się go składać i rozkładać, w zależności od okoliczności.

Jeżeli jest nam potrzebny, wysuwamy jego blat, jeżeli jest zbędny, zwyczajnie, w kilka sekund go składamy. W wersji złożonej natomiast przypomina specyficzną półkę, która na co dzień może służyć jako podkładka na jakieś rzeczy kuchenne.

W szczególności taki wariant zalecany jest przy kuchniach nie tyle małych powierzchniowo, co przede wszystkim wąskich w swym kształcie. Wówczas nie ma najmniejszych trudności ze swobodą przemieszczania się po kuchni.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here