Systemy ERP a sprzedaż towarów

0
159
Systemy ERP a sprzedaż towarów

Choć systemy ERP dla firm kojarzone są głównie z branżą produkcyjną, to jednak można je wdrażać również do wielu innych gałęzi przemysłu. Jednym z nich jest sprzedaż detaliczna. Jak takie połączenie wygląda od strony praktycznej?

Płynne zarządzanie towarem

Funkcjonalny system ERP dla firm zajmujących się wysyłką towarów to przede wszystkim narzędzie pozwalające optymalizować stany magazynowe. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi martwić się koniecznością utrzymania właściwych stanów magazynowych, a co za tym idzie – może zająć się realizacją dostaw i obsługą zamówień.

Narzędzia ERP pracują według ściśle określonych algorytmów. To one wskazują, kiedy należy zastanowić się nad zamówieniem nowego towaru by uzupełnić jego zapasy. Co więcej, pozwalają one zarządzać praktycznie nieograniczoną liczbą towarów. Oznacza to w praktyce jeszcze większą elastyczność narzędzia.

Obsługa magazynów i wielu sklepów jednocześnie

Jeśli chodzi o systemy ERP dla firm zajmujących się sprzedażą i dystrybucją towarów, to mogą one pracować z wieloma różnymi magazynami i sklepami. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może łatwiej zamawiać towar, a także efektywniej dystrybuować go dla swoich aktualnych klientów.

Warto jednocześnie podkreślić, że z poziomu systemu ERP można jednocześnie zarządzać wieloma sklepami (sieciami dystrybucyjnymi). Można też ustalać własne warunki cenowe i rabatowe. Po poprawnym wdrożeniu ERP użytkownik może własnoręcznie określać zasady promocji i to dla wielu zdefiniowanych wcześniej grup klientów.

Rozbudowane kartoteki produktowe

Za pomocą systemu ERP można efektywnie zarządzać wszystkimi towarami. Użytkownik może prowadzić własne kartoteki asortymentowe, a co za tym idzie – uporządkować je według narzuconych przez siebie założeń. W ten sposób można skatalogować towar pod względem rozmiaru, daty ważności itd.

Profesjonalne systemy ERP dla firm to także możliwość skorzystania z narzędzi szybkiej sprzedaży detalicznej. Użytkownik może skorzystać z prostego interfejsu, który ułatwi realizację transakcji za pomocą drukarek fiskalnych i różnego rodzaju terminali płatniczych. Reasumując, możliwości prowadzenia sprzedaży detalicznej i hurtowej są w tym przypadku nieograniczone.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z BPSC

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here