Tanie wakacje w Rumunii

0
2408
Tanie wakacje w Rumunii

Turyści, którzy nie mogą sobie pozwolić na to, by na swoje wakacje wydać więcej niż ten tysiąc pięćset złotych za osobę, najczęściej w ogóle nie opuszczają swojego kraju i to właśnie w Polsce odbywają cały swój urlop. Przez dwa tygodnie wylegują się nad Bałtykiem, który jest piękny, ale jednak dość typowy i powszechny. Tanie wakacje można natomiast równie dobrze spędzić za granicą. Świetnym tego dowodem jest Rumunia, której turyści wciąż nie zdążyli jeszcze spopularyzować. A to dobrze! Dzięki temu Rumunia – wakacje stają się optymalnym wyborem dla tych, którzy nie lubią wypoczywać w tłumie innych podróżnych i na swoich wakacjach pragną spotkać się ciszą i spokojem. To wszystko czeka na nich właśnie w rumuńskich okolicach.

Rumunia jest krajem pięknym, którego atrakcyjność wynika w głównej mierze z jej bezpośredniego dostępu do Morza Czarnego, a jednak tak się jakoś stało, że póki co nie została ona jeszcze skomercjalizowana. Turystyka nie jest w tym kraju jakoś szczególnie mocno rozwinięta, choć oczywiście występuje – bo gdyby tak nie było, żadne biuro podróży nie organizowałoby wycieczek do tego miejsca. Plus tego miejsca jest taki, że nawet w najgorętszym wakacyjnym sezonie, czyli w samym środku lata, trudno tutaj natknąć się na jakieś specjalne tłumy turystów. Na pewno jest ich mniej aniżeli nad polskim morzem. Spokój i ciszę nietrudno odnaleźć, oddalając się na kilka metrów od tych najpopularniejszych plaż. Rumunia – wakacje to też optymalny wybór dla turystów z ograniczonym urlopowym budżetem. Można w niej spędzić tani i udany wypoczynek. A to ludzie zazwyczaj bardzo sobie w Rumunii cenią!

Przeważnie na wakacje w Rumunii wyjeżdżają rodziny z dziećmi. Po dotarciu do swojego wczasowego kurortu mogą od razu rozpocząć planowanie swoich dni – tutaj jest tak wiele rzeczy do roboty, że nawet najbardziej wymagający turyści znajdą dla siebie odpowiednie miejsca do zobaczenia, rozrywki czy inne atrakcje. Rumunia, mimo iż nie jest typowym kurortem wypoczynkowym, może zaoferować turystom naprawdę wiele, o ile potrafi się to odkryć. Wbrew pozorom, o czym trzeba wspomnieć, nie jest ona częścią samych Bałkanów. Co prawda leży nad Morzem Czarnym i znajduje się w pobliżu Turcji oraz Mołdawii, ale dalej pozostaje zupełnie niezależnym i samodzielnie rozwijającym się państwem. A gdzie można się w niej zatrzymać? Na jaki hotel warto się zdecydować, organizując wakacje w Rumunii na własną rękę? Dla turystów, którzy cenią sobie wygodę i bezpośredni dostęp do morza, optymalnym wyborem okaże się jeden z najpopularniejszych ośrodków rumuńskich, któremu udało się uzyskać cztery gwiazdki. Leży on tuż przy samej plaży, ale przez tą atrakcyjną lokalizację ceny są w nim porażające. Skoro jednak polecają go wszyscy turyści, za odrobinę luksusu być może warto trochę więcej zapłacić.

Rumunia – wakacje można spędzić niemalże od środka wiosny do początku jesieni. Między tymi dwoma porami roku panują w tym kraju odpowiednie warunki pogodowe do wypoczywania oraz oczywiście samego zwiedzania.

fabrykapodroznika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here