Top 5 czytników e-booków 2020

0
11619
Top 5 czytników e-booków 2020

Czytnik e-booków to niewątpliwa wygoda dla osób, które uwielbiają czytać książki. Dzięki jednemu, niewielkich rozmiarów urządzeniu możemy zmieścić dziesiątki książek w wersji elektronicznej, które możemy mieć zawsze ze sobą. Czytnik e-booków docenią przede wszystkim osoby, które uwielbiają czytać książki w podróży. W ten sposób, zamiast zabierać ze sobą ciężki tom, mogą w jednym urządzeniu mieć ich wiele. Dziś przyjrzymy się pięciu modelom czytników dostepnych na rynku.

Amazon Kindle Paperwhite 4 8GB

To cienkie i bardzo lekkie urządzenie, które świetnie leży w  dłoniach. Amazon Kindle Paperwhite 4 posiada aż 8GB pamięci wbudowanej, więc bez obaw możemy zmieścić tam dowolną liczbę e-booków.

Czytnik posiada dotykowy  ekran o przekątnej 6 cali i działa na systemie operacyjnym Linux. Urządzenie posiada również możliwość przełączenia na audio, dzięki czemu możemy słuchać audiobooków na słuchawkach. Jednak z tej funkcji mogą skorzystać jedynie osoby, które posiadają abonament w serwisie audible. Cena czytnika wynosi ok. 620zł.

PocketBook InkPad 3

To elegancki czytnik, który przypadnie do gustu osobom zwracającym uwagę na wygodę oraz design. Lekki, bo ważący jedynie 210 gramów i mierzący 195 x 136,5 x 8 mm czytnik posiada dotykowy ekran o przekątnej 8 cali. Urządzenie wyposażone jest w pamięć wbudowaną 8GB oraz wysokiej klasy procesor Dual-Core 2 x 1GHz. Co ciekawe, PocketBook Inkpad 3 posiada również funkcję Text-to-Speech, która pozwala zamienić e-book w sluchowisko. Ten model czytnika spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, a kupimy go w cenie 900zl.

Onyx BOOX Nova 32GB

To urządzenie z kolei bije na głowę wcześniej wymienione modele pojemnością pamięci wbudowanej 32GB. Dzięki elektromagnetycznemu dotykowi można wygodnie pisać piórem oraz operować palcem na ekranie. Czytnik posiada ekran o przekątnej 7,8 cala, a dzięki technologii Nova Pro odbija światło umożliwiając długotrwałe czytanie bez męczenia oczu. Sam wyświetlacz zapewnia również ostrzejszy i ciemniejszy tekst. Urządzenie posiada łączność bluetooth, dzięki czemu możemy zarówno czytać, jak i słuchać audiobooków i muzyki przełączając się na na słuchawki. Cena za ten zestaw funkcji nie jest niska, bo Onyx BOOX Nova to koszt około 1300zł.

InkBOOK Lumos 6″”

Jeśli poszukujemy taniego czytnika, ten model spełni nasze oczekiwania. Urządzenie posiada 4GB pamięci wbudowanej oraz ekran dotykowy o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 800x600px. To prosty i intuicyjny w obsłudze model, który świetnie sprawdzi się w przypadku osób starszych. Czytnik posiada techologię E Ink Cart Flat Glass Solution, która zapewnia doskonałą jakość czytania bez przeciążania wzroku. InkBook Lumos posiada baterię o pojemności 2000 mAh, która pozwala na użytkowanie urządzenia przez kilka tygodni bez konieczności jego ładowania. Koszt czytnika mieści się w granicach 400-450zł.

Pocketbook 614 Basic 3

Piąty z proponowanych przez nas modeli czytników to proste urządzenie bez zbędnych funkcji. Posiada 8GB pamięci wbudowanej oraz ekran o przekątnej 6 cali, a jego waga to zaledwie 170 gramów. Ciekawym dodatkiem są słowniki, które mogą być przydatne podczas czytania książek obcojęzycznych. Model ten kosztuje ok. 300zl. 

Czytnik e-booków to doskonałe rozwiązanie dla prawdziwych moli książkowych. Inwestycja w zakup urządzenia to z pewnością świetny wybór w przypadku osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez czytania książki. Jeśli chwilowo brakuje nam wolnych środków na zakup takiego urządzenia, pomocne mogą być wygodne pożyczki przez internet. 300-400zł to kwota, którą szybko spłacimy a radość i komfort z używania czytnika będą nam towarzyszyły latami. 

Zobacz także: https://www.wandoo.pl/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here