Trening cardio – wady i zalety

0
2053

Zbliżają się wakacje i tysiące dziewczyn (chłopców też), decyduje się na takie ważne sprawy jak odchudzanie. Najczęściej chodzi o zrzucenie kilku kilogramów, płaski lub umięśniony brzuch. To nie lada gratka dla trenerów personalnych i dietetyków, którzy ułożą ci odpowiedni plan treningowy lub dietę. Sport nie jest byle czym. Chociaż kojarzy się z okropnymi dla wielu osób lekcjami wychowania fizycznego, to dorośli doceniają jego zalety, o czym świadczy popularność hasztagów związanych z takim stylem życia. Jakie są sposoby schudnięcia?

Trening cardio czyli na przykład bieganie, pływanie, skakanie na skakance. Czyli czynności, które wykonuje się przynajmniej 30-40 minut, i które wykonuje się bez przerwy. To nie interwały, dlatego bieg nie musi być szybki i wycieńczający. Sport nie powinien być czymś nieprzyjemnym. To ma być prawda, chociaż nie wolno sobie odpuszczać i pobłażać, gdyż wtedy nigdy nie osiągniemy żadnych rezultatów. Coraz więcej osób decyduje się na maratony lub półmaratony, które są bardzo motywujące.

Niestety przygotowanie do nich nie zajmują chwili. Biegacze trenują miesiącami, dlatego taki trening cardio ma sens. A gdy czujesz się wykończony i wydaje ci się, że jesteś beznadziejny i nie robisz żadnych postępów, zapisz się do różnych grup motywacyjnych na facebooku lub instagramie. Ludzie motywują siebie nawzajem i to jest coś niesamowitego. To wystarczający dowód na to, że sport łączy ludzi i nie jest niczym złym. Odpowiednie wydaje się stwierdzenie, że jest on zdrowiem. Dlatego nie warto sugerować się złą przeszłością ze szkoły podstawowej, gimnazjum, czy szkoły średniej. Jeśli nie chcesz iść na siłownię, trening cardio jest świetnym rozwiązaniem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here