Trudna sztuka wyboru idealnego prezentu dla mężczyzny

0
560

Urodziny, imieniny, święta, awans w pracy, walentynki – to tylko niektóre okazje, na które potrzebujemy jakiegoś ciekawego prezentu dla mężczyzny. Wybór idealnego to bardzo trudna sztuka, bowiem powszechnie wiadomo, że mężczyźni bywają naprawdę wymagający. Choć alternatywnym rozwiązaniem zawsze pozostaje butelka wykwintnego trunku, warto dołożyć starań, aby znaleźć ciekawy i godny uwagi prezent dla mężczyzny.

Co lubią mężczyźni?

Na początek warto zastanowić się, jakiego rodzaju prezenty dla mężczyzn są przez nich akceptowane. Otóż mężczyźni w każdym wieku chcą dostawać upominki praktyczne, które w jakiś sposób można wykorzystać na co dzień. Nie ma większego znaczenia, czy będą to skarpetki, czy kubek, a może karafka do wina, choć oczywiście prezent dla mężczyzny zawsze należy dobrać odpowiednio do okazji. Dla panów ważne jest, aby upominek nie stał w przysłowiowym kącie, zbierając kurz. Zastanówmy się więc w pierwszej kolejności, czego właściwie brakuje mężczyźnie, któremu chcemy kupić prezent? Co lubi oraz jakie upominki najbardziej go zadowalają?

Prezent dla bliskiej osoby

Najłatwiej jest wybrać odpowiedni prezent dla taty, brata, męża czy partnera – te osoby dobrze znamy, dlatego łatwiej jest nam trafić w ich gust. Dobrym pomysłem na prezent niskobudżetowy będzie kubek, notes skórzany czy różnego rodzaju „zabawki” antystresowe, które przydadzą się w szczególności osobom, mającym stresującą pracę. Bliskiej osobie możemy również podarować szklanki do whiskey czy blender barmański bądź karafkę do wina, jeśli oczywiście planujemy przeznaczyć na prezent dla mężczyzny nieco więcej pieniędzy. Pamiętajmy przy tym, że męski upominek należy dobrać odpowiednio do wieku – o ile młody mężczyzna z pewnością ucieszy się z akcesoriów barmańskich, o tyle osoba w starszym wieku może być raczej zainteresowana akcesoriami do serwowania trunków, a nie ich samodzielnego przygotowywania.

Prezent dla szefa lub kolegi z pracy

Nieco inne zasady panują w kontekście wyboru prezentu dla mężczyzny, który jest naszym szefem czy kolegą z pracy. W tym przypadku łączą nas swego rodzaju relacje służbowe, dlatego prezent musi mieć nieco bardziej oficjalny ton. Nie oznacza to konieczności rezygnowania na przykład z zabawnych napisów typu „szef ma zawsze rację”, niemniej jednak sam upominek nie może mieć zbyt prywatnego charakteru. Warto postawić na prezent dla mężczyzn, który sprawdza się przede wszystkim w miejscu pracy – zegar ścienny, kubek, torba na laptopa czy chociażby pokrowiec na garnitur zmienny.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here