Ubranie do snowboardu – krótki poradnik dla początkujących amatorów deski

0
1188
Ubranie do snowboardu

Każdy rozpoczynający swoją przygodę ze snowboardem staje przed koniecznością zakupu nie tylko samej deski, ale również dodatkowego oprzyrządowania wykorzystywanego w trakcie uprawiania tego sportu. Do kluczowych elementów należy odzież, którą ubierzemy przed wyjściem na stok. Jej zadaniem jest osłaniać nasz organizm przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, zabezpieczać przed urazami mechanicznymi oraz usprawniać wykonywanie ruchów w czasie zjazdu. Warto więc dołożyć starań i wybrać optymalny zestaw odzieży, który pozwoli nam cieszyć się każdą chwilą na stoku. Zapraszamy do lektury krótkiego wprowadzenia w ten temat.

Bielizna do snowboardu – od A do Z

Bielizna podczas jazdy snowboardem to wbrew pozorom sprawa kluczowa i podstawowa. Od wyboru bielizny zależeć będzie nasz komfort jazdy oraz bezpieczeństwo termiczne całego organizmu. Szczególnie warto zaopatrzyć się w bieliznę, która będzie termoaktywna, czyli – będzie gwarantować przewiewność całego organizmu. Jest to – innymi słowy – bielizna „oddychająca”, która wentyluje nasz organizm, zabezpieczając go przed nadmiernym przegrzaniem i odprowadza wilgoć.

Zestaw bielizny dedykowanej na snowboard powinien składać się z: majtek, skarpetek oraz podkoszulka. Niekiedy też warto zaopatrzyć się w getry lub kalesony – co oczywiście zależy od warunków panujących na stoku.

Ubrania na tułów – czyli o bezpieczeństwie górnej części organizmu w czasie jazdy

Kolejną istotną sprawą podczas przygotować do jazdy na snowboardzie jest zakup odpowiedniej bluzy oraz kurtki, które będą osłaniać na tułów. Zacznijmy od bluzy.

Ta część garderoby powinna być wykonana z lekkiej i stosunkowo cienkiej warstwy materiału. Oczywiście, należy ją dobrać względem warunków termicznych panujących na stoku. Do wyboru mamy zarówno bluzy wykonane z bawełny, jak i materiałów syntetycznych. Wybierając bluzę, warto pamiętać, że ta warstwa ubrania powinna pomagać w izolowaniu ciepła, a niekoniecznie w odprowadzaniu wilgoci lub zabezpieczaniu przed jej dostaniem się do wnętrza.

Kurtka to kluczowy element w wyposażeniu każdego snowboardzisty. Często, korzysta się z kurtek dedykowanych po prostu do sportów zimowych – po które sięgają również narciarze. Kurtka stanowi główną warstwę zewnętrzną, dlatego powinna być wodoodporna oraz zapewniać odpowiedni transport powietrza. Szczególnie ważna jest „oddychalność” – czyli zdolność kurtki do transportu powietrza i nadmiaru wilgoci na zewnątrz. Poza tym, w wyborze kurtki warto pamiętać o dodatkowych elementach – kieszonkach zewnętrznych, kołnierzu, kapturze.

Osobom poszukującym rozbudowanej oferty odzieży wierzchniej do snowboardu polecamy sklep Snowboard Distrikt. Znajduje się w nim zarówno odzież snowboardowa męska, jak i damska, a także dodatkowe elementy wyposażenia potrzebne na stoku.

Spodnie na snowboard

Spodnie to kolejny kluczowy element w wyposażeniu. Wśród dostępnych spodni dominują materiały wykorzystywane również do produkcji kurtek – czyli materiały termoaktywne i odporne na wilgoć.

W wyborze spodni należy zwrócić uwagę również na krój. Znajdziemy modele mniej i bardziej obcisłe, o obniżonym kroku lub zwężonych nogawkach. Najważniejsze jest, byśmy po prostu czuli się w nich wygodnie. Spodnie nie powinny więc krępować naszych ruchów, powinny gwarantować zwrotność i dobrze reagować na dynamiczną zmianę pozycji.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here