Uczelnie Zamość

0
3044

Czy jest jakaś alternatywa dla uczelni w wielkich miastach?

Nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd do Warszawy, Wrocławia czy Krakowa. Co więc oferują uczelnie z mniejszych miejscowości? Jakie kierunki mogą wybrać maturzyści, by i oni mogli cieszyć się w przyszłości świetną pracą?

Na tapet – uczelnie z Zamościa

Zamość – piękne miasto we wschodniej części Polski, dokładnie w województwie Lubelskim. Zamość przez ostatnie lata mocno się rozwinął – i pod względem zagospodarowania przestrzeni, i pod względem naukowym. Maturzyście z Lubelszczyzny wcale nie muszą się martwić o dobre kierunki. W Zamościu może nie ma wielu uczelni ale te co są, oferują naprawdę wiele. O jakich uczelniach mowa?

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa

PWSZ to uczelnia, która przyjęła strukturę instytutową. W jej skład wchodzą: Instytut Nauk Społecznych, Instytut Matematyki i Technologii Innowacyjnych, Instytut Humanistyczny, Instytut Przyrodniczo-Techniczny, Instytut Turystyki i Rekreacji. Każdy z wymienionych instytutów, gwarantuje naukę na naprawdę wysokim poziomie. Poziomie, który nie tylko pozwoli przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczną ale również da szansę na znalezienie naprawdę ciekawej pracy w przyszłości.

PWSZ oferuje studia licencjackie oraz inżynierskie. Te pierwsze zachęcają kierunkami, jak:

  • Bezpieczeństwo narodowe;
  • Filologia Angielska;
  • Finanse i Rachunkowość;
  • Pedagogika;
  • Turystyka i rekreacja;
  • Pielęgniarstwo.

Drugie zaś w ofercie posiadają: Logistykę oraz Mechanikę i Budowę Maszyn.

Każdy kierunek prowadzony jest prze wykładowców z renomowanych uczelni, jak: Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Uczelnia współpracuje również z wieloma instytucjami, między innymi: Wschodni Klaster ICT, Lubelski Klaster Ekoenergetyczny czy Klaster Zrównoważonej Energetyki i Odnawialnych Źródeł Energii.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji

WSZA w swojej ofercie posiada szereg ciekawych kierunków na ciekawych wydziałach. Przykładowo na Wydziale Zarządzania i Administracji jest kierunek „Administracja”, który oferuje specjalności typu: Kryminalistyka, Administracja europejska, Administracja Biznesu, Administracja bezpieczeństwa publicznego czy Samorząd terytorialny i terenowa administracja rządowa.

WSZA zachęca również kierunkami, które są ostatnimi czasy bardzo modne: Fizjoterapia i Pielęgniarstwo.

Wybór uczelni stanowi o przyszłości. Jednak jeżeli nie ma się możliwości studiowania na prestiżowych uczelniach, nie należy ze studiów w ogóle rezygnować! Niszowe uczelnie są naprawdę jakościowe i gwarantują zatrudnienie w interesujących instytucjach.

Tekst przygotowany w oparciu o mateiały znalezione na portalu www.uczelnie.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here