Wielkopolska mniej znana. Ławica

0
1266

Ławica nie należy do najsłynniejszych miejscowości turystycznych, a jednak pobyt w jej okolicy każdemu z nas może sprawić wiele radości. Tu każdy z nas może się przekonać, że Wielkopolska to coś więcej, niż tylko zabytki czekające na nas w większych miastach. Unikalne atrakcje turystyczne czekają przecież na nas i w mniejszych miejscowościach, a wieś Ławica jest na to najlepszym przykładem. Co warto zobaczyć na jej terenie? Dlaczego ta niewielka miejscowość może się okazać tak wspaniałym celem wycieczki?
Wieś Ławica może się pochwalić tak ciekawym zabytkiem, jakim jest tutejszy park. Założony w XIX wieku, stanowi wyjątkową pamiątkę po dawnych właścicielach wsi. Na jego terenie warto zobaczyć wiele starych drzew, będących dziś wspaniałymi pomnikami przyrody. Okolice Ławicy również zachwycają. Nie brak tu pięknych jarów i polodowcowych wąwozów, a roztaczający się w pobliżu Sierakowski Park Krajobrazowy oczaruje każdego turystę – przyrodnika. Zachwyca też Jezioro Ławickie, będące popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji dla tych, którzy cenią sobie wypoczynek na łonie natury.
Wielkopolska to wyjątkowa kraina, a jej atrakcje turystyczne oraz cenne zabytki mogą oczarować każdego. Tu w niemal każdej miejscowości znajduje się jakaś budowla lub przyrodnicza ciekawostka, którą warto zobaczyć. To dzięki temu tereny Wielkopolski cieszą się tak wielką popularnością w oczach turystów, a moda na wycieczki po tej krainie trwa w najlepsze.

hotelsystem.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here