Wiosenne zmęczenie- czas na suplementy

0
1080

Wydawać się może, że wiosna to czas, który tchnie w nas wigor i energię do działania. Dłuższe i cieplejsze dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. To też czas, kiedy podejmujemy decyzję o sportowych aktywnościach- zaczynamy jeździć na wycieczki rowerowe, częściej wyruszamy na piesze wędrówki, dużo osób decyduje się na wyprawy górskie, choć w wyższych partiach wciąż jeszcze leży śnieg.
Ale wiosna to też czas, kiedy występuje spadek energii u wielu osób. Mówimy wtedy o wiosennym przesileniu, które charakteryzuje się sennością, zmęczeniem i apatią. Co robić i jak się przed tym bronić?
Suplementy diety na wiosenne zmęczenie na pewno przyniosą nam tę radość życia, za którą tęskniliśmy. Warto więc szczególnie wiosną, kiedy czujemy się zmęczeni suplementować witaminę C. Oczywiście nie rezygnujmy z witaminy C zawartej w świeżych owocach i warzywach. Powinniśmy jednak częściej pić soki z pomarańczy i cytryny, dodawać do posiłków świeżą, czerwoną paprykę, a do deserów czarną porzeczkę. To niebywałe źródła witaminy C.
Warto także suplementować witaminę D tak potrzebną do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Jest ona tez odpowiedzialna za dobry humor, więc koniecznie zakupmy dobry suplement w aptece.
Wiosna to nie dla wszystkich okres pełen energii. Dlatego jeśli czujemy się ospali, zmęczeni i senni koniecznie skonsultujmy się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zaleci nam odpowiednią suplementację. Szkoda przecież tak przyjemny okres w roku spędzić pod kocem na kanapie oglądając telewizję. Wiosna sprzyja spędzaniu aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Wyciągnijmy więc rower i oddajmy do serwisu, kupmy sobie rolki i nowy strój sportowy. Jeśli lubimy ruch- zacznijmy uprawiać jogging- podskoki wyzwalają endorfiny, więc bieganie na pewno poprawi nam humor. Jeszcze lepiej jest uprawiać sport z kimś bliskim- przyjaciółką, chłopakiem, sąsiadem. Razem mamy większą motywację i chęć do działania. A jeśli przy okazji ćwiczeń na świeżym powietrzu minie nam wiosenne zmęczenie i ubędzie nam kilka kilogramów- od razu poczujemy się dużo lepiej.

www.prowital.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here