Wisła – noclegi i apartamenty w górach na każdą porę roku!

0
1093
Wisła noclegi – człowiek jadący na rowerze po ścieżce w górach

Kuszą Cię noclegi w górach? W pierwszej chwili może się wydawać, że Wisła to miasteczko przeznaczone główne dla fanów białego szaleństwa. Oczywiście w mieście i jego najbliższych okolicach znajduje się naprawdę sporo wyciągów i tras narciarskich, ale jest to również świetne miejsce na wypoczynek wiosną oraz latem. Wystarczy znaleźć odpowiedni apartament – Wisła ma pod tym względem dużo do zaoferowania!

Wisła to niewielkie miasteczko, liczące około 11 tys. mieszkańców, położone w województwie śląskim. Od lat jest ono jednak bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym, wypoczynkowym oraz sportowym w Beskidzie Śląskim. Mają na to wpływ przede wszystkim wyjątkowe położenie oraz ukształtowanie terenu – Wisła jest dzięki temu jednym z najpopularniejszych kurortów narciarskich w naszym kraju. Dodatkowo na administracyjnym terenie miasta swoje źródło ma największa polska rzeka, czyli właśnie Wisła.

Planując wypoczynek i noclegi w górach, na pewno warto wziąć pod uwagę Wisłę. Jest ona atrakcyjna turystycznie o każdej porze roku i dla wszystkich. To świetne miejsce na wyjazdy w pojedynkę, weekendy we dwoje i wakacje z grupą przyjaciół. Rodziny z dziećmi także skorzystać mogą z bogatej oferty, w ramach której znajdują się stosunkowo tanie noclegi Wisła – bon turystyczny jest tu honorowany w wielu apartamentach, co dodatkowo obniża koszty!

Noclegi Wisła centrum – aby bez przeszkód zwiedzić miasto

Jak już wspomniano, Wisła nie jest dużym miastem, ale trzeba przyznać, że znajduje się tam naprawdę sporo miejsc i obiektów wartych zobaczenia. Zacząć można od odrestaurowanego dworca kolejowego, który zachwyca architekturą i góralskim charakterem. Inny ważny punkt na turystycznej mapie miasta to Pałacyk Myśliwski Habsburgów, który obecnie jest siedzibą lokalnego PTTK. Wisła posiada oczywiście swój deptak – po obu jego stronach znajdują się kamienice z licznymi kawiarniami, restauracjami i sklepami z pamiątkami.

Deptakiem dojść można do rynku, na którym stoi dawny Dom Zdrojowy, obecnie siedziba urzędu miasta. W holu budynku znaleźć można natomiast… pomnik Adama Małysza, najsłynniejszego mieszkańca Wisły. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że pomnik… wykonany jest z białej czekolady!

Apartamenty Wisła – inne atrakcje w sercu miasta

W Wiśle warto zobaczyć również zlokalizowane przy deptaku aleję Gwiazd Sportu, Muzeum Beskidzkie, Kościół Ewangelicko-Augsburski św. Piotra i Pawła, park Kopczyńskiego, Amfiteatr im. Stanisława Hadyny, aleję Podań i Legend oraz zabytkowy Park Przygód. Nieco dłuższy spacer pozwoli zobaczyć wodospad mający 8 m wysokości, zbiornik na Jeziorze Czerniańskim oraz zaporę Wisła Czarne.

Planując dokładne zwiedzanie miasta, najlepszym wyborem będą noclegi Wisła centrum – apartamenty zlokalizowane blisko głównych ulic miasta, takie jak Tęczowe Wzgórze czy Kamienna Wisła będą w takiej sytuacji doskonałą bazą wypadową.

Wisła – noclegi dla miłośników białego szaleństwa

W Wiśle oraz jej bezpośrednich okolicach znajduje się blisko 30 km tras biegowych oraz prawie 30 wyciągów narciarskich. Nic więc dziwnego, że jest to jedna z ulubionych zimowych destynacji fanów sportów zimowych. Co ważne, stoki cechują się zróżnicowaną trudnością – coś dla siebie znajdą tam zarówno osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami czy deską, jak i bardziej doświadczeni miłośnicy szusowania po śniegu.

Jakie konkretnie obiekty czekają zimą na narciarzy i snowboardzistów w Wiśle? Wysoko oceniana jest stacja narciarska Skolnity z długą na 800 m czteroosobową koleją liniową oraz dwoma trasami: niebieską (rodzinną) oraz czerwoną (dla średniozaawansowanych). Jedną z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Wiśle jest Nowa Osada – udostępnia fanom białego szaleństwa trzy wyciągi, kolejkę liniową o długości 900 m oraz sześć tras o różnym poziomie trudności. Dla rodzin z dziećmi ciekawą opcją może być wyciąg narciarski Pasieki – znajdują się tam bowiem tor snowtubingowy, karuzela oraz nartosanki. Nieopodal znaleźć też można stosunkowo tanie noclegi Wisła idealne dla rodzin, takie jak apartamenty Spokojna.

Wisła – apartamenty w górach doskonałe także na wiosnę i lato

Oczywiście nie jest tak, że turystyka w mieście Adama Małysza kwitnie tylko zimą. Nie można zapominać o innych możliwościach wypoczynkowych, szczególnie wiosną i latem. Warto rozważyć wówczas tę destynację, gdy np. chcesz znaleźć w miarę tanie noclegi. Wisła i jej okolice są bowiem świetnym terenem do wycieczek rowerowych. W takich sytuacjach oczywiście można zdecydować się na apartamenty w górach położone dalej od centrum, a bliżej licznych tras i szlaków dla fanów dwóch kółek.

Osobom, które na rowerze jeżdżą rekreacyjnie, polecane są tzw. szlaki spacerowe – nie są one bardzo obciążające fizycznie, ale zapewniają piękne widoki i przyjemne uczucie lekkiego zmęczenia po wysiłku. Zaprawieni w bojach kolarze mogą natomiast spróbować swoich sił na jednym ze szlaków rowerowych, które krzyżują się w okolicy amfiteatru w Wiśle. Jadąc szlakiem czerwonym na północ, można dojechać aż do Chałupek (110 km), zaś szlakiem zielonym – do Pszczyny (107 km), a nawet do Krakowa (213 km). Nie możesz się doczekać na przyjemny wypoczynek i noclegi w górach? Apartamenty Wisła czekają na Ciebie!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here