Witryny do salonu

0
1764

Witryny do salonu jako istotny element wyposażenia wnętrza, ich rola. 

Salon stanowi najważniejsze miejsce wizytowe każdego domu. To właśnie tutaj odbywają się uroczystości rodzinne oraz spotkania w gronie znajomych. Witryny do salonu uważane są za jego wizytówki. To zazwyczaj częściowo lub całkowicie oszklone meble, których główną funkcją (poza dekoracyjną) jest przechowywanie, jak również eksponowanie wybranych przedmiotów.

Ich efektowny wygląd ma za zadanie przyciągać wzrok, a szklana konstrukcja – czy to całości drzwi zewnętrznych, czy wybranych części – zwraca uwagę na zawartość. W witrynach często umieszcza się cenne pamiątki rodzinne, zestawy porcelany, kieliszki, różnego rodzaju kolekcje, puchary.

Goście domu mogą przyglądać się przedmiotom wewnątrz witryny, podziwiać je z zewnątrz, nie narażając na uszkodzenia poprzez dotykanie. Prezentowane w środku przedmioty chronione są przez drzwiczki również przed brudem i kurzem. Szklane półeczki wewnątrz mogą być także zdobione – dla wzmocnienia efektu elegancji.

Rodzaje witryn do salonu

Witryny klasyczne – dostosowane do klasycznego wnętrza, eleganckie, luksusowe. Bardzo często posiadają zdobione uchwyty, liczne wzory. Modne kolory to biały i wenge. Wysokiej jakości materiały(obok szkła), z których wykonany jest mebel to: drewno, okleina z forniru, płyta MDF i metal. Zapewniają one nie tylko piękny, reprezentacyjny wygląd, ale także przy odpowiedniej pielęgnacji trwałość i odporność na zniszczenia. Witryna klasyczna – jednodrzwiowa o wysokości 199 cm. – dostępna jest w cenie 2429 zł, dwudrzwiowa – w cenie 2886 zł., a trzydrzwiowa – w cenie 3678 zł.

Witryny nowoczesne – to meble zwykle bez dodatkowych zdobień, bardzo estetyczne, często pozbawione uchwytów. Wykonane z dobrej jakości materiałów, przeznaczone są dla osób, które preferują nowoczesny design, bardziej subtelny i oszczędny pod względem zdobień. Nieduża witryna tego typu dostępna jest już w cenie 1461 zł., wysoka(200 cm.), wąska – jednodrzwiowa – w cenie 2820 zł., natomiast dwudrzwiowa, w tym samym stylu i tej samej wysokości – w cenie 3340 zł.

Kryteria wyboru witryn do salonu

Wielkość – zależy od parametrów pokoju, w którym mebel ma zostać umieszczony. Zainteresowani mogą wybierać różne pod względem wysokości i szerokości witryny, decydować się na stojące, wiszące czy też narożnikowe.

Styl – W zależności od indywidualnych upodobań urządzających salon, witryny mogą współgrać w pełni z wystrojem, stylem pozostałego wyposażenia pokoju lub też stanowić element kontrastujący z resztą.

Kredens do salonu

Przeznaczenie – przed zakupem należy zastanowić się, jakiego rodzaju przedmioty zostaną umieszczone w środku. Czy będą to drobne elementy na przykład niewielkie figurki albo monety, czy też nieco większych gabarytów tworzywa. Od rodzaju przechowywanych rzeczy, zależy wielkość i układ półek, czy szuflad.

Na rynku meblowym istnieje bardzo szeroki wybór wysokiej klasy witryn salonowych. Dlatego kupujący nie powinni mieć problemu w wyborem mebli, które spełnią ich oczekiwania zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Niezależnie od wielkości tego mebla i stylu w jakim został on wykonany, zajmując miejsce w salonie, staje się on meblem reprezentatywnym, który poprzez swój wygląd oraz zawartość ma skupiać na sobie wzrok odwiedzających.

Źródło: http://drzwidoszafy.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here