Wpływ aspiryny na włosy

0
3040
aspiryna
fot.: pexels.com

W domowej apteczce często się posiada przedmioty, które są niezbędne w przypadku przeziębienia lub konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Jak się jednak okazuje, niektóre z nich mogą mieć zbawienny wpływ na wygląd włosów. Jednym z nich jest aspiryna. Jakie jest jej działanie?

 Zobacz też: http://kobiecosc.pl/domowa-apteczka-a-wlosy/

Wpływ aspiryny na włosy

Aspiryna jest kwasem acetylosalicylowym, który jest w stanie zwalczyć takie dolegliwości jak np. ból głowy. Mało kto o tym wie, ale aspiryna działa także na poprawę kondycji włosów. Do jej największych zalet należy oczyszczanie skóry głowy, działanie przeciwłupieżowe i przeciwgrzybicze, niwelowanie nadmiernego przesuszenia skóry, poprawianie krążenia krwi i stymulowanie wzrostu włosów, złuszczanie martwego naskórka oraz łatwiejsze wchłanianie składników odżywczych zawartych w kosmetykach.

Jest to świetne i proste rozwiązanie dla osób, które zmagają się z wieloma problemami związanymi ze skórą głowy i kondycją włosów. Co ważne, jest to także dość tani sposób na pielęgnacje. Należy jednak pamiętać, że ten typ pielęgnacji nie każdemu może służyć. Sukces pielęgnacji uzależniony jest bowiem od rodzaju włosów, nawyków i stanu zdrowia.

Jak stosować aspirynę w pielęgnacji włosów

Aby stosowanie aspiryny zaczęło przynosić efekty, nie wystarczy rozpuszczenie tabletki w wodzie i jej wypicie. Aspiryna zacznie działać, jeżeli z jej wykorzystaniem stworzy się odpowiednią mieszankę na włosy. Jednym ze sposobów jest wymieszanie sproszkowanej aspiryny w ciepłej wodzie. Następnie, należy spryskać nią wilgotne włosy.

Warto pamiętać, że podobnie jak przy każdej innej pielęgnacji, tutaj także ważna jest systematyczność. Tylko to sprawi, że efekty będą naprawdę widoczne. Kolejną istotną kwestią jest wykonanie testu alergicznego, przed nałożeniem roztworu na włosy. W tym celu, należy jego niewielką ilość nałożyć na włosy oraz skórę głowy. Jeżeli pojawiłoby się np. pieczenie lub swędzenie, to należy jak najszybciej zmyć produkt.

Przeczytaj też: http://www.diapazon.pl/kosmetyki-utrwalajace-kolor-farbowanych-wlosow/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here