Wybór koszulki biegowej – jak zrobić to dobrze?

0
1257
koszulki biegowe

Aby bieganie przynosiło oczekiwane rezultaty należy się do niego dobrze przygotować. Dlatego tak ważny jest właściwy dobór odzieży biegowej. To nie tylko odpowiednie buty do biegania, ale również koszulka. Niewłaściwy dobór koszulki to brak właściwego komfortu podczas biegania. To bezpośrednio wpływać będzie na efekty. Choćby dlatego, że w źle dobranej koszulce szybciej odczuwać zacznie się zmęczenie. Jak zatem właściwie wybrać koszulkę biegową?

Po co koszulka do biegania?

Biegać można w różnym stroju, w tym także w zwykłym t-shirtcie z bawełny. Trzeba jednak wiedzieć, że biegając w koszulce specjalnie przeznaczonej do biegania odczucia są zupełnie inne – oczywiście dużo lepsze. Wynika to z faktu, iż koszulki biegowe produkowane są ze specjalnie dobranych materiałów. Mają one za zadanie zapewnienie właściwej przepuszczalności powietrza. Odprowadzają wilgoć, zapewniają przewiewność oraz dają poczucie suchości. Wszystko to ma ogromny wpływ na komfort biegania. Dodatkowo koszulki produkowane specjalnie dla biegaczy charakteryzuje bardzo duża wytrzymałość. Charakteryzuje je między innymi to, iż potrafią wytrzymać nawet kilka lat intensywnej eksploatacji.

Jakość materiału

Koszulki biegowe muszą być wykonane z wysokiej jakości materiału. Dobrym rozwiązaniem jest wybór z poliestru. Jest tak przede wszystkim dlatego, że poliester to materiał bardzo dobrze oddychający. Nie tylko zapewnia właściwy dopływ powietrza do skóry, ale również skutecznie odprowadza pot na zewnątrz. Jest to zatem idealny wybór zwłaszcza na bieganie w gorące, letnie dni. Co ważne, nie każda koszulka z poliestru będzie nadawać się do biegania. Poliestrowa koszulka do biegania posiadać powinna wbudowaną siateczkę. Skutecznie odprowadza ona pot.

Idealnie dopasowana

Koszulka do biegania powinna być bardzo dobrze dopasowana. Ważny jest zatem odpowiedni krój oraz rozmiar koszulki. Koszulka z krótkim rękawem powinna być nieco luźniejsza. Na rynku dostępne są koszulki biegowe bez rękawów. To dobre rozwiązanie na lato. Dla mężczyzn zwykle są nieco luźniejsze. Z kolei w przypadku kobiet koszulki te przylegają do ciała. Panie pamiętać jednak powinny, aby koszulka nie przylegała do ciała zbyt ściśle. Będzie wówczas po prostu niewygodna. Panowie natomiast pamiętać powinni, aby koszulka nie była zbyt luźna. Nie będzie bowiem wówczas właściwie odprowadzać potu.

Każdy biegacz, w tym także ten biegający amatorsko, powinien wyposażyć się w dobrej jakości koszulkę do biegania. Wszystko po to, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort i osiągać zakładane rezultaty.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here