Wyciskarka jedno- i dwuślimakowa – wady i zalety

0
906
sok

Każdy miłośnik zdrowego stylu życia wie, że warto pić świeżo wyciskane soki. Zapewniają witalność, zdrowszy wygląd skóry, a co najważniejsze gwarantują lepszą odporność i szybsze zwalczaniu infekcji. Która wyciskarka z dostępnych na rynku najlepiej zaspokoi nasze potrzeby? Sokowirówka, wyciskarka dwuślimakowa, a może jednoślimakowa? Aby rozwiać swoje wątpliwości, przeczytaj ten artykuł!

Moda na soki

W dzisiejszych czasach proces masowej produkcji przekłada się często na słabszą jakość żywności. Dlatego ludziom tym bardziej zależy na dostarczeniu organizmowi jak najwięcej wartościowych składników odżywczych. Właśnie z tego powodu wolnoobrotowe wyciskarki do soków zyskują coraz większą popularność. Obojętnie czy będzie to wyciskarka dwuślimakowa, czy model jednoślimakowy, urządzenia wykorzystujące technologię SST (Slow Squeezing Technology) przynoszą wiele korzyści dla zdrowia. Wałek ślimakowy miażdży składniki, zamiast ich siekać. Wszystko zachodzi znacznie wolniej niż w klasycznych sokowirówkach, co pomaga zapobiegać przegrzewaniu i napowietrzaniu się soku. Napój uzyskany w ten sposób zachowuje większość cennych składników odżywczych oraz stanowi prawdziwą bombę witaminową.

Jeden czy dwa wałki – jaka jest różnica?

Wyciskarki wolnoobrotowe są korzystniejsze dla zdrowia w porównaniu do sokowirówek. Jak jednak dokonać wyboru między najpopularniejszymi modelami? Wyciskarka dwuślimakowa, jak nazwa sugeruje, jest wyposażona w dwa wałki. Jak każda maszyna wolnoobrotowa nie nagrzewa soku. Głównym atutem jest jednak jej wielofunkcyjność. Pozwala na wyciskanie soków nie tylko z twardych warzyw i owoców, ale również z warzyw liściastych oraz ziół. Dodatkowo urządzenie pozwala przygotowywać makarony, mleczka roślinne, a także mielić ser i przyprawy. To zakup odpowiedni dla osób stawiających na uniwersalne rozwiązania i eksperymenty kuchenne. Wyciskarki jednoślimakowe również pracują na wolnych obrotach, jednak cechują się znacznie prostszą budową. Funkcja „przepłukiwania na biegu” przyspiesza proces ich czyszczenia, a dodatkowo zajmują mniej miejsca. Sprawdzą się dla osób, którym zależy na przygotowywaniu wyłącznie soków i szybkim sprzątaniu.

Podsumowanie – co wybrać?

Wybór między wyciskarką dwuślimakową i jednoślimakową nie jest oczywisty. Jedni z nas preferują proste i ekonomiczne rozwiązania, inni stawiają na wielofunkcyjność oraz eksperymenty. Przede wszystkim warto postawić na produkt od renomowanego producenta, takiego jak koreańska firma Hurom. Wybór konkretnego modelu zależy już wyłącznie od indywidualnych preferencji.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here