Wysłanie paczki – kurier czy poczta?

0
1782
Wysłanie paczki - kurier czy poczta?

W dzisiejszych czasach wiele osób robi zakupy w sklepach internetowych. Wiąże się to z dostawą do domu i poniesieniem stosownej opłaty za dostarczenie towaru. Jak zamówić kuriera? Lepszą opcją jest poczta czy kurier?

Jak zamówić kuriera

Warto zauważyć, że kurier jest osobą, która nie tylko dostarcza paczki pod same drzwi, ale może także je odbierać z domu (lub z innego miejsca). Tania paczka jest możliwa, ale trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Podczas zakupu w sklepie internetowym, zazwyczaj podczas finalizowania zamówienia wybrać należy opcję dostawy. Zazwyczaj dotyczą przesyłki pocztowej lub kurierskiej. Jeśli pragniemy skorzystać z dostawy kurierskiej, wystarczy zaznaczyć taką opcję i czekać na dostawę do domu.

Wysłanie paczki do kogoś nie musi wiązać się z wizytą na poczcie. Można także nawiązać kontakt z firmą kurierską i zamówić kuriera do domu, który odbierze paczkę i dostarczy ją pod wskazany adres.

Kurier kontra poczta

Dzięki sprzedaży internetowej usługi kurierskie wciąż się rozwijają. Klienci kupują niemal wszystko w sklepach internetowych, korzystając z dowozu do domu. Większa mobilność i dosyć tanie podróżowanie sprawiają, że decydujemy się także na wysyłanie paczek, np. do rodziny. Kurier ma wiele zalet, są to m.in.; szybka dostawa, przesyłka doręczona do rąk odbiorcy, jasno określona data dostawy, korzystanie z dodatkowych usług. Przesyłki kurierskie  są zazwyczaj szybsze niż poczta, co daje im sporą przewagę. Zamów je na https://allekurier.pl.

Adresat otrzymuje przesyłkę do rąk własnych, ewentualnie przyjeżdżając drugi raz, natomiast listonosz zostawi awizo, jeśli nikogo nie zastanie.

Firmy kurierskie mają nieco więcej usług dodatkowych niż poczta – doręczenie w sobotę, potwierdzenie e-mail lub sms, dokumenty zwrotne itp. Przez całą podróż ma możliwość monitorowania przesyłki, czego nie znajdziemy w przesyłkach pocztowych.

Tania paczka

Wiele osób uważa, że kurierska dostawa jest dosyć droga. Jednak oszczędność czasu i większe możliwości działają na korzyść kuriera, a opłata wynosi jedynie kilka złotych więcej niż w przypadku poczty. Wiele przemawia za kurierską przesyłką, dlatego cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. Oczywiście są też takie osoby, które cenią przesyłki doręczane przez listonosza, jednak takie rozwiązanie jest coraz rzadsze.

Jeśli zależy nam na szybkiej dostawie i dodatkowym usługom, wybierzmy kuriera. Kurier bez problemu skontaktuje się z nami, jeśli nie zastanie nas w domu i umówi się na nowy termin dostawy. Listonosz natomiast zostawi awizo, co oznacza konieczność odwiedzenia poczty i stania w kolejkach.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here