Zalety fakturowania online

0
1324
Zalety fakturowania online

Fakturowanie, czyli wystawianie i rejestrowanie faktur to codzienny rytuał przedsiębiorcy. Faktura to dokument, który potwierdza operację gospodarczą, w formie papierowej lub elektronicznej. Prawa nakłada obowiązek przechowywania faktur przez okres 5 lat liczonych od końca roku, w którym upłynął termin płatności danej faktury. Z łatwością idzie sobie wyobrazić, że zajmą one sporo miejsca – wydrukowane, włożone do segregatora i położone na regale.

Fakturowanie online pozwoli uniknąć takich problemów. Nie ma obowiązku, by e-faktura była w wersji papierowej. Może być ona przechowywana na nośniku elektronicznym. Wystawiona z dowolnego miejsca, o dowolnym czasie. Wszystko, co jest potrzebne do wystawienia e-faktury to: komputer połączony z siecią. Po jej wystawieniu można automatycznie przesłać ją do księgowości oraz kontrahentowi. Gdy zbliża się natomiast termin płatności, program do faktur online wyśle maila do kontrahenta z przypomnieniem o zbliżającym się terminie płatności.

Fakturowanie online posiada zatem wiele zalet, jest na coraz bardziej cenione przez przedsiębiorców. Jaki program do fakturowania wybrać? Otóż warto prześledzić dokładnie, jakie daje nam możliwości. Program do wystawiania faktur wfirma.pl daje ich pełen wachlarz.

Faktury mogą być wystawiane w 7 wersjach językowych, w 8 szablonach, z własnym firmowym logo oraz we wszystkich walutach obcych. Ułatwi on kontakt z kontrahentem, poprzez wysyłanie do niego smsa czy e-maila. Pozwoli na selekcję faktur, np. w określonym przedziale czasowym lub konkretnych kontrahentów. To bardzo ułatwia wszelkie analizy, dane kontrahentów są zapamiętane i automatycznie się uzupełniają. To wszystko powoduje, iż zmniejsza się lub jest wręcz niemożliwe popełnienie błędów formalno-prawnych w fakturze. Podczas wypisywania papierowej wersji faktur, zajmują one sporo miejsca, a wszelkie analizy zajmą mnóstwo czasu i energii. Warto ułatwić sobie pracę i skupić się na prowadzeniu działalności gospodarczej.Fakturowanie online to zatem same zalety.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here