Zamknięte siłownie? Podpowiemy Ci, jak efektywnie ćwiczyć w domu!

0
1066
jak efektywnie ćwiczyć w domu

Żyjemy w dziwnych czasach i mało kto się spodziewał, że przyjdzie nam mierzyć się z takimi sytuacjami. Prawdopodobnie nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak dużą wolnością mogliśmy się cieszyć i jak łatwo możemy ją utracić. Czy ktoś by uwierzył w zeszłym roku, gdybyśmy powiedzieli, że nadejdą takie czasy, że nie będzie można pójść na siłownię? Na pewno nie! Niestety, to co jeszcze niedawno było nie do wyobrażenia, teraz jest rzeczywistością i musimy szukać alternatyw. Na szczęście wystarczy odrobina silnej woli, aby efektywnie trenować w domu! Przygotuj swoje legginsy, matę, ciężarki, piłkę fitnessową lub cokolwiek masz pod ręką i bierz się do dzieła!

Od czego zacząć?

Jeśli postanowisz zacząć ćwiczyć w domu, w pierwszej kolejności przygotuj sobie harmonogram. O której godzinie wstajesz, kiedy jesz, o której godzinie ćwiczysz itd. Zapisuj także informacje na temat swoich nawyków żywieniowych i aktywności w ciągu dnia.

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, nie potrzebujesz żadnych suplementów. Wystarczy, że nie będziesz opychać się słodyczami, smażonym jedzeniem i słodkimi napojami. Z drugiej strony koniecznie pij dużo wody w ciągu dnia. Woda pomoże ciału pozbyć się toksyn i innych szkodliwych substancji, które mają negatywny wpływ na zdrowie.

Jak szybko zrzucić zbędne kilogramy…

Na każdy trening, nawet w domu, należy założyć funkcjonalne ubrania. Dlatego włóż legginsy, a dla maksymalnej wygody zalecamy dobrać do nich majtki damskie, najlepiej bawełniane. Bawełna ma właściwości antyalergiczne, jest miła w dotyku dla wrażliwej skóry i odznacza się doskonałą przewiewnością.

Legginsy to rodzaj odzieży sportowej, w której poczujesz się jak w drugiej skórze i która pozwoli Ci dokładnie obserwować każdy Twój ruch. Mają szeroki zakres zastosowań. Istnieją legginsy do jogi, legginsy do biegania i wiele innych rodzajów. Można też je nosić na przykład w wolnym czasie, podczas spacerów lub na grillu ze znajomymi. Nie bój się więc zainwestować w nową parę legginsów, ponieważ na pewno Ci się przydadzą.

Spróbuj wygospodarować czas na trening w domu przynajmniej trzy razy w tygodniu. Idealnie by było, gdyby dodatkowo udało Ci się pobiegać przynajmniej dwa razy w tygodniu. Bieg na świeżym powietrzu dostarczy Twojemu ciału tlen i wesprze czynność serca. Nie odpoczywaj zbyt długo między ćwiczeniami, aby Twoje ciało było cały czas dobrze rozgrzane, co spowoduje, że Twoja tkanka tłuszczowa będzie się spalać powoli, ale nieubłaganie. Zadbaj o ruch rozgrzanych mięśni i nie dopuszczaj, aby się „ochłodziły”. W trakcie treningu nie zaleca się picia wody.

Możesz wykonać trening obwodowy, jogę lub Pilates. Wszystko zależy od Ciebie i Twojego samopoczucia danego dnia.

Wygoda to podstawa

Niewiele osób przykłada do tego wagę, ale uczucie komfortu w czasie treningu jest kluczem do sukcesu. Legginsy do jogi powinny być jak najwygodniejsze, ponieważ joga wymaga przyjmowania wielu trudnych pozycji. Strój nie może być za ciasny ani nie może wywoływać podrażnień. To ważne także przy wykonywaniu brzuszków i przysiadów. Legginsy powinny stać się Twoją drugą skórą. Najbliżej skóry znajduje się bielizna, więc majtki damskie lub stanik sportowy muszą spełniać wszystkie kryteria jakości. Ciało poci się podczas treningu, a zatem wysokiej jakości materiały pełnią ważną funkcję ochronną przed podrażnieniami i infekcją.

Wykorzystaj sprzęt, który masz w domu, i pozbądź się paru zbędnych kilogramów! Wszystko jest możliwe, jeśli tylko odpowiednio się zaangażujesz! W końcu siłownie wymyślono po to, aby nas psuć.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here