Zdrowe i piękne rzęsy – sprawdź, jak o nie zadbać

0
2119

Maksymalnie podkręcone rzęsy i wyraziste spojrzenie? To możliwe, jeśli tylko wiemy, jak zadbać o rzęsy i jakich kosmetyków używać.

Zazwyczaj nie zwracamy uwagi na wygląd rzęs i ich kondycję. Chyba że w momencie, kiedy wykonujemy makijaż i nagle okazuje się, że nasze rzęsy nie prezentują się tak dobrze, jak powinny. Tylko że wówczas jest już za późno. Warto zadbać o swoje rzęsy zawczasu, żeby cieszyć się pięknymi i mocnymi rzęsami każdego dnia, niezależnie od pory.

Czynniki szkodliwe dla rzęs

Na co dzień rzęsom szkodzi wiele rzeczy, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Nie używamy suszarki ani prostownicy, nie stylizujemy rzęs, więc co mogłoby na nie źle wpływać? Jest kilka rzeczy, które z pewnością mogą naszym rzęsom szkodzić:

– częste przedłużanie i zagęszczanie rzęs,
– niedokładny demakijaż lub jego brak,
– stosowanie przeterminowanych maskar,
– brak codziennej pielęgnacji rzęs.

Delikatnie i naturalnie

Pierwsza zasada prawidłowej pielęgnacji rzęs to delikatność. Z rzęsami należy obchodzić się bardzo ostrożnie. Pocieranie, tarmoszenie, ciągnięcie, skubanie i ogólnie dotykanie może osłabiać cebulki. Jeśli nie chcemy, żeby rzęsy wypadały, powinniśmy obchodzić się z nimi delikatnie.

Rzęsy uwielbiają witaminy i składniki mineralne, dlatego warto dostarczać ich w naturalnej postaci np. w owocach i warzywach. Dieta ma znaczący wpływ na rzęsy, dlatego nie należy bagatelizować wpływu na nasze zdrowie tego, co jemy. Naturalnych substancji odżywczych można szukać również w produktach pielęgnacyjnych np. odżywkach.

Dobra odżywka to podstawa

Najskuteczniejszy sposób na wzmocnienie rzęs i przyspieszenie ich wzrostu to oczywiście regularne stosowanie odżywek do rzęs. Wystarczy jedna, którą można stosować przez 3-4 miesiące, ale musi to być produkt maksymalnie skuteczny. Warto wiedzieć, że najlepsze odżywki do rzęs to te wzbogacone o ekstrakty roślinne, przyspieszające wzrost i regenerujące, z precyzyjnym aplikatorem i dobrze wchłaniającą się formułą, która nie skapuje do oczu. Najważniejsze jest skuteczne działanie potwierdzone opiniami i optymalna kompozycja składników odżywczych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here