Zegarki klasyczne dla mężczyzn – te trzy kultowe marki to synonim dobrego gustu

0
1618

Mężczyznę z dobrym gustem niemalże zawsze można poznać po wysokiej jakości zegarku w klasycznym stylu. Prawdziwi dżentelmeni zawsze mają w swojej kolekcji ponadczasowe modele znanych szwajcarskich producentów, które opierają się nieustannie zmieniającym się trendom oraz godnie reprezentują męskie oblicze elegancji. Jakie marki zegarków zapewnią zatem mężczyźnie elegancki wygląd i klasę?

Tissot – połączenie tradycji i innowacyjności

Początki historii słynnej szwajcarskiej marki sięgają aż do 1853 roku, gdy Emile Tissot rozpoczął w malowniczej miejscowości Le Locle produkcję czasomierzy, które już wkrótce trafiły m.in. do carskiej Rosji oraz Stanów Zjednoczonych. Zegarki Tissot od samego początku powstawały w duchu tradycyjnego rzemiosła szwajcarskich zegarmistrzów wzbogaconego o dążenie do przełomowych innowacji.

Obecnie zegarek na rękę marki Tissot to prawdziwa klasyka gatunku, której nie powstydzi się żaden dżentelmen z zamiłowaniem do luksusowych dodatków. Wśród klasycznych kolekcji można znaleźć zarówno modele pasujące do garniturów, jak i zegarki do codziennych stylizacji do biura. Wielu panom mogą przypaść do gustu również zegarki w sportowym stylu, które od dawna są ważną częścią oferty szwajcarskiej marki.

Oris – dla fanów zegarków mechanicznych

Marka Oris powstała na początku XX wieku w Szwajcarii, gdy Paul Cattin i Georges Christian kupili zamkniętą niedawno fabrykę zegarków i rozpoczęli własny biznes. Oryginalna nazwa firmy pochodzi od znajdującego się w okolicy potoku. Początkowo produkowano zegarki kieszonkowe i dopiero po około 20 latach zdecydowano się na tworzenie modeli na rękę, które dominują we współczesnej ofercie szwajcarskiego producenta.

Marka wyróżnia się na rynku tym, że zajmuje się wyłącznie produkcją zegarków mechanicznych, które nie posiadają baterii i w większości przypadków nakręcają się w trakcie noszenia. Kolejną charakterystyczną cechą zegarków Oris jest obecny niemalże we wszystkich modelach czerwony wahnik. Warto podkreślić, że zamiłowanie marki do tradycji nie przeszkadza jej w intensywnej pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami.

Maurice Lacroix – młode oblicze szwajcarskiego zegarmistrzostwa

Szwajcarska marka Maurice Lacroix nie może pochwalić się tak długą historią jak Tissot oraz Oris. Swoją działalność rozpoczęła dopiero w 1961 roku jako część znanej firmy Desco von Schulthess, jednak szybko zdobyła uznanie w branży i zaczęła produkcję pod własnym szyldem. Fani szwajcarskiego rzemiosła stawiają modele od Maurice Lacroix na równi z wyrobami znacznie starszych firm.

Marka od początku swojej działalności kładła duży nacisk na inwestycje w nowoczesne technologie. Obecnie zegarki Maurice Lacroix są uznawane za jedne z najbardziej innowacyjnych w branży. To właśnie ta cecha oraz wysoka jakość wykonania mają ogromny wpływ na popularność zegarków słynnej marki wśród klientów sklepu Zegarmistrz Łódź. Klasycznym model Maurice Lacroix na ręce to kwintesencja nowoczesnej elegancji w męskim wydaniu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here