Zielone rolety dzień i noc. Wesoło i wiosennie

0
247
Zielone rolety dzień i noc

Zielone rolety dzień i noc to prawdziwy hit tej wiosny! Są idealnym dodatkiem do wielu pomieszczeń, w których chcemy dodać wiosennego, radosnego charakteru. Czy jednak będą pasować do wszystkiego? A może do czegoś bardziej, do innych zaś rzeczy mniej? Zastanówmy się, jak można je wykorzystać do stworzenia naprawdę ciekawej przestrzeni domowej.

Zielony kolor w ludzkiej podświadomości

Warto zacząć od krótkiego omówienia koloru zielonego, który z całą pewnością należy do jednego z najczęściej pojawiających się kolorów w naszym otoczeniu. Jest barwą z całej palety barw ziemi, które kojarzą się zawsze z otaczającą nas przyrodą. Nic dziwnego – w przyrodzie zieleni jest zawsze najwięcej i to ona działa na nas właśnie najlepiej! Jest kojąca, uspokajająca, przynosi nadzieję na lepsze jutro.

Nie bez znaczenia jest to, jakie budzi skojarzenia, kiedy pragniemy wpleść ją do naszych domów. Zieleń pomaga nadać im wyrazu świeżości i przynosi nadzieję, która na pewno będzie wspomagać wszystkie codzienne zadania. Jest kolorem przyciągającym uwagę, jeśli ma jasny kolor, ale też stonowanym i głębokim, jeśli odcień jest ciemniejszy.

Zielony kolor w podświadomości ludzkiej to także odrodzenie, nowy początek, wiosna. Młodość, świeżość i zdrowie. Warto się nim zatem otaczać, by atmosfera tych wszystkich skojarzeń dawała możliwość zaangażowania się w nowe pomysły ze znacznie większą ochotą niż kiedykolwiek.

Rolety dzień i noc – największa zaleta

Rolety są elementem wyposażenia naszych domów, który odznacza się całym szeregiem zalet. Jednak większość z nich jest powszechnie znana. Rolety dzień i noc zielone mają jednak jedną dodatkową zaletę, która wyróżnia je na tle innych. Jest to przede wszystkim budowa w postaci pasków, które wzajemnie się ze sobą przeplatają. Paski składają się z cieńszej i bardziej zwartej tkaniny, dzięki czemu można je ustawić w dowolnym sposób względem siebie. Wówczas istnieje możliwość bardzo wygodnego regulowania ilości napływającego do środka pomieszczenia światła. W zależności od ustawienia pasków będzie go bowiem wpadało więcej, mniej lub też nie pojawi się ono praktycznie w ogóle. W efekcie w zależności od potrzeb każdy z łatwością uzyska takie doświetlenie pokoju, na jakim najbardziej mu zależy.

W jakim pomieszczeniu warto umieścić zielone rolety dzień i noc?

Zielone rolety dzień i noc będą pasować praktycznie do wszystkich rodzajów pomieszczeń: możemy je zatem umieścić zarówno w pokoju dziecięcym, sypialni rodziców, salonie, jak i kuchni. W każdym z tych pokojów będą łagodnie i kojąco na nas oddziaływać. W ten sposób niezależnie od sytuacji rolety dzień i noc nie będą przeszkadzać w zasypianiu czy relaksie, ponieważ nie mają charakteru pobudzającego.

Co więcej, z łatwością można je będzie dopasować do wielu kolorów znajdujących się w pomieszczeniu. Zieleń rolet jest idealna do tego, aby dodać ją do brązowych, naturalnych mebli czy posadzki. Będą też dobrze uzupełniać jasne kolory ścian, na przykład białe, kremowe, żółte czy lekko pomarańczowe. W każdym z takich pomieszczeń dodadzą wiosennej radości!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here