Zima, czyli idealny czas na śniegowce Moon Boot!

0
2126

Zima, jak co roku nas zaskakuje. Mamy piękną złotą jesień, a nagle pojawiają się pierwsze przymrozki. Kilka dni później budzimy się i widzimy za oknem biały puch. Dla wielu osób taki widok sprawia wielką przyjemność, mamy chęć natychmiast wyjść z domu i podziwiać prawdziwy cud natury. Aby móc w pełni korzystać z uroków zimy, powinniśmy już teraz odpowiednio się przygotować na jej nadejście.

Zanim zaczniemy sezon zimowy, warto zaopatrzyć się w ciepłe kurtki, czapki, szaliki, a także odpowiednie obuwie. We współczesnych czasach kupno odzieży zimowej wydawać by się mogło proste i przyjemne. Wystarczy, że zajdziemy do pierwszej lepszej galerii handlowej i w szybkim czasie przymierzymy kilka kurtek, czapek, szalików oraz butów. Znajdziemy odpowiedni model i rozmiar dla siebie i od razu dokonamy zakupu. Takie rozwiązanie sprawdzi się kiedy nie szczególnie zależy nam na wysokiej jakości odzieży. Jednak jeśli chcemy posiadać wyjątkowo solidne okrycie wierzchnie powinniśmy nastawić się na niemałe poszukiwania.

Zimowa odzież oraz obuwie przede wszystkim powinny być nieprzemakalne i oddychające. Pożądaną cechą zimowych okryć wierzchnich i obuwia jest również wysoki komfort termiczny. Kurtka i buty prawidłowo utrzymujące ciepło tworzą pewnego rodzaju izolację, chronią nasz organizm przed wychłodzeniem i jednocześnie utrzymują stałą temperaturę od wewnętrznej strony.

Odzież zimowa – kurtki, czapki i szaliki

Na pierwszy ogień weźmy kurtki zimowe, czyli podstawowe okrycie wierzchnie, które powinno zapewniać nam wysoki komfort, chronić przed niskimi temperaturami oraz wilgocią. Jednym z rozwiązań są kurtki nazywane potocznie 3w1 gwarantują one nieprzemakalność, przepuszczają powietrze i dbają o komfort termiczny. Głównymi warstwami kurtki 3w1 są membrana i podpinka (polar, syntetyk lub puch), tego typu okrycia różnie sobie radzą w czasie wysokich mrozów, utrzymanie odpowiedniej temperatury przede wszystkim zależy od jakości podpinki wpiętej do kurtki. Niezmiennie od wielu lat dużą popularnością cieszą się kurtki puchowe. Za wysoką termikę kurtek puchowych odpowiada jakość puchu (najlepiej wybierać kurtki z wypełnieniem 90% puchu i 10% z pierza). Jeśli chodzi o czapki i szaliki to najkorzystniejszym rozwiązaniem są akcesoria z wełny lub kaszmiru.  

Obuwie zimowe – era Moon Boot

Wiadomo, że każdy z nas chce posiadać ładne, ciepłe i nieprzemakalne obuwie zimowe. Połączenie tych kwestii jeszcze kilka lat temu nie było możliwe, jednak od kiedy pojawiły się na rynku buty Moon Boot w końcu każdy może spełnić swoje marzenia. Przestać marznąć, zawsze atrakcyjnie wyglądać i uzyskać niezawodną ochronę przed potencjalnym poślizgnięciem się na zmrożonej nawierzchni.

Obuwie Moon Boot to opłacalny zakup na długie lata, stworzone jest z wysokiej jakości materiałów np. skóra bydlęca, poliester i kauczuk. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, znajdziemy opcje ,,kosmiczne” (połączenie srebra, bieli, czerwieni i fioletu), jak również klasyczne rozwiązania np. jednolite czarne, granatowe, szare lub białe. Wnętrze butów Moon Boot jest wyjątkowo miękkie i dobrze dopasowuje się do profilu stopy, długie sznurowadła pozwalają na swobodną regulację obuwia, zaś kauczukowa podeszwa wykazuje właściwości antypoślizgowe. Ponadto obuwie Moon Boot wyposażone jest w piankową i wodoodporna wkładkę, która zapewnia nieprzemakalność i ciepło nawet w niskich temperaturach.  Wszystkie modele Moon Boot dostępne są w sklepie sportofino.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here