Żyrandol do salonu – klasyczny, nowoczesny czy w stylu retro?

0
5136
Żyrandol do salonu

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To tam spędzasz czas z rodziną, relaksujesz się z książką i przyjmujesz gości. Dobrze dobrane oświetlenie w salonie jest więc gwarancją Twojego codziennego komfortu.

Oświetlenie w salonie – na co zwrócić uwagę?

Zanim prześledzimy dostępne obecnie na rynku modele żyrandoli, warto przypomnieć o kilku zasadach dobierania oświetlenia do tego typu wnętrz. Po pierwsze, żyrandol do salonu powinien być praktyczny i dopasowany do wystroju pomieszczenia. Po drugie, pojedyncza lampa sufitowa to rozwiązanie, które dawno wyszło z mody. Dziś, oprócz jednego centralnego żyrandola, dobieramy do salonu oświetlenie wspomagające. Do tej kategorii należą: małe i designerskie kinkiety, duże lampy stojące (na przykład przy kanapie lub fotelu) oraz zakryte listwy ledowe. Więcej źródeł światła pozwoli równomiernie oświetlić całe pomieszczenie i nada mu wyjątkowego klimatu.

Modele żyrandoli do salonu

Żyrandol, jako centralny punkt salonu, przykuwa uwagę wszystkich domowników i gości. Na rynku znajdziesz obecnie setki modeli żyrandoli. Z łatwością dopasujesz go do swoich upodobań i wystroju wnętrza.

Klasyczny żyrandol do salonu

Klasyczne modele żyrandoli to rozwiązanie uniwersalne, które pasuje do większości pomieszczeń. Taka lampa składa się zazwyczaj z metalowej ramy w kolorze złotym, srebrnym lub miedzianym. Jej dopełnieniem są proste klosze w kształcie kielichów kwiatów i kul. Czasami klasyczne żyrandole mają klosze wykonane z tkaniny. Taka lampa ani nie przytłoczy wnętrza, ani też go nie wyróżni. To bezpieczny wybór dla miłośników tradycyjnych rozwiązań.

Żyrandol do salonu w stylu retro

Styl retro, inspirowany minionymi epokami, to przede wszystkim elegancja i przepych. Takie żyrandole idealnie sprawdzą się w ekskluzywnych, wysokich pomieszczeniach. Lampy do salonu w stylu retro występują w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to bogato zdobione żyrandole kryształowe. W tych modelach światło odbija się od setek małych kryształków, co daje oszałamiający efekt w salonie. Druga opcja to skromniejsze modele inspirowane dawnymi lampami z prawdziwymi świecami. Taki żyrandol wygląda surowo, ale również niezwykle dostojnie. Lampy w stylu retro to opcja dla odważnych. Wybierając żyrandole z tej kategorii należy uważać, aby lampą nie przytłoczyć całego pomieszczenia.

Nowoczesny żyrandol do salonu

Nowoczesny żyrandol do salonu to przeciwieństwo stylu retro. Tutaj liczy się minimalizm i prostota. Nie oznacza to jednak nudy. Nowoczesne lampy to często małe dzieła sztuki – mogą mieć kształt fontanny, kuli czy szyszki. W sklepach znajdziesz nowoczesne żyrandole z różnych materiałów i o niebanalnych kształtach. Do nurtu nowoczesnego często zalicza się też niezwykle popularne lampy loftowe – surowe, proste formy, których charakterystycznymi elementami są rury i odsłonięte żarówki.

Szeroki wybór żyrandoli znajdziesz na: https://elampki.pl/.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here