Zadbana skóra to taka, która jest odpowiednio nawilżona, odżywiona i oczyszczona. O jej kondycję dba się od wewnątrz m.in. poprzez suplementację czy nawodnienie, a także od zewnątrz przez stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz wykonywanie regularnych masaży. Czynnością kluczową dla dobrej kondycji i ujędrnienia tkanek jest naturalny peeling. Sprawdź powody, dla których warto go systematycznie wykonywać i dowiedz się, jak wybrać kosmetyk o odpowiednim składzie.
3 najważniejsze zalety peelingów
Peelingi mogą stać się przyjemnym rytuałem, który pozytywnie wpłynie na kondycję oraz wygląd skóry. Systematycznie wykonywane, przynoszą wskazane poniżej rezultaty. Złuszczanie można przeprowadzać w każdych warunkach, o każdej porze roku i niezależnie od codziennej pielęgnacji. Kremy silnie ujędrniające po peelingu dodatkowo wzmocnią efekt jego działania. Dzięki temu będziesz cieszyć się miękką i aksamitną skórą.
1. Skuteczne usuwanie martwego naskórka
Peeling naturalny usuwa martwy naskórek, który gromadzi się na skórze, ponieważ komórki produkowane w głębokich warstwach skóry stopniowo przemieszczają się na zewnątrz, gdzie obumierają. Złuszczanie umożliwia pozbycie się elementów, a także wygładzenie struktury skóry. Dzięki temu balsam naturalny aplikowany po złuszczaniu na ciało lepiej się wchłania, a skóra staje się dobrze odżywiona i nawilżona.
2. Poprawa krążenia krwi
Naturalne peelingi wpływają na poprawę krążenia krwi. Dzięki temu wspomagają wchłanianie substancji odżywczych, regenerację tkanek oraz redukcję obrzęków. Przyczyniają się również do poprawy elastyczności skóry, która sprawia, że cellulit staje się mniej widoczny. Złuszczanie warto stosować regularnie, 1-2 razy w tygodniu. Powinno się o nim pamiętać również podczas odchudzania, aby zminimalizować problem obwisłej skóry po utracie kilogramów.
3. Zapobieganie problemom skórnym
Peeling pozwala usunąć martwy naskórek, ale odblokowuje również pory, ujścia gruczołów łojowych. Jest skuteczny w walce z wągrami, zaskórnikami czy powracającym problemem wrastających włosków. Substancje, zawarte w produkcie, pozwalają usunąć nadmiar sebum i zanieczyszczeń, które gromadzą się pod skórą. Dzięki temu możliwe jest dogłębne oczyszczenie cery i skóry w pozostałych częściach ciała.
Jak wybrać dla siebie dobry peeling?
Wybierając peeling dla siebie, zwróć uwagę na jego skład. Powinny się w nim znajdować:
- sól lub cukier — odpowiadają za złuszczanie;
- oleje i masła — działają odżywczo i wpływają na regenerację skóry.
Najlepiej wybierać produkty o naturalnym składzie, bez substancji konserwujących i parabenów, które mogłyby podrażniać skórę. Dla osób o wrażliwej skórze sprawdzą się peelingu cukrowe.
Jak wykonać peeling ciała? Naturalny peeling i nie tylko
Naturalny żel do ciała, dobrej jakości peeling naturalny, balsam do ciała i balsam do ust naturalny — to wszystko, czego potrzebujesz do wykonania złuszczania naskórka. Najpierw oczyść skórę, aby przygotować ją do całej procedury. Na lekko nawilżone ciało nałóż kosmetyk, a następnie kolistymi ruchami wykonuj masaż nóg, twarzy, ramion, pośladków, a nawet ust. Po kilku minutach całość spłucz letnią wodą. Nawilż ciało oraz usta za pomocą przygotowanych balsamów i gotowe — efekt miękkiej, pachnącej oraz aksamitnej skóry gwarantowany.