Co powinien zawierać profesjonalny zestaw do paznokci?

0
903
zestaw do paznokci

Jak wybrać profesjonalny zestaw do paznokci? Co powinien w sobie zawierać? Odpowiedzi na te, a także inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Profesjonalny zestaw do paznokci – co to takiego?

Profesjonalny zestaw do paznokci to zbiór najważniejszych produktów i akcesoriów, dzięki którym przygotujesz różnorodne stylizacje manicure hybrydowego. Paznokcie hybrydowe to coraz częstszy wybór pań z wielu powodów. Otóż same w sobie są dość proste do przygotowania, choć oczywiście wymaga to odrobiny wprawy. Ponadto paznokcie hybrydowe znakomicie się prezentują i sprawią, że każdego dnia będziesz czuła się pewnie i atrakcyjnie. Za największą zaletę paznokci hybrydowych uważa się jednak coś innego – otóż są one nadzwyczaj trwałe i odporne na uszkodzenia. Manicure hybrydowy może utrzymywać się na paznokciach nawet przez kilka tygodni, w związku z czym zazwyczaj szybciej pojawiają się odrosty, niż dochodzi np. do złamania paznokcia. Oczywiście na manicure hybrydowy możesz udać się do profesjonalnego salonu, ale po co płacić za usługi kosmetyczki, jeśli to wszystko możesz zrobić w domu? I do tego właśnie potrzebny będzie profesjonalny zestaw do paznokci.

Profesjonalny zestaw do paznokci – co powinien zawierać?

Na rynku znajdziesz bogaty wybór profesjonalnych zestawów do paznokci. Zależnie od tego, który komplet wybierzesz, może on składać się z różnorodnych artykułów. Na pewno dobrze zwrócić uwagę na to, aby profesjonalny zestaw do paznokci zawierał:

  • pilniczek,
  • bloczek polerski,
  • cleaner,
  • waciki bezpyłowe,
  • bazę do paznokci,
  • kolory lakierów hybrydowych,
  • topy do paznokci,
  • lampę UV.

Jak wspomnieliśmy, zestawy do paznokci mogą być mniej lub bardziej rozbudowane. Dlatego też w niektórych znajdziesz np. więcej lakierów hybrydowych, co z kolei pozwoli Ci na przygotowanie większej liczby stylizacji, które jednocześnie staną się bardziej różnorodne. Konieczne są też dodatkowe akcesoria, dzięki którym przygotujesz paznokcie do opracowania i manicure hybrydowego.

Ile kosztuje profesjonalny zestaw do paznokci?

Cena zakupu takiego kompletu uzależniana jest w głównej mierze od dwóch najważniejszych czynników: zawartości zestawu oraz marki producenta. Podstawowe zestawy startowe możesz kupić już za około 100 zł, najbardziej rozbudowane to natomiast koszt nawet kilkuset złotych. W miarę możliwości staraj się wybierać komplety renomowanych producentów.

Na jak długa starcza zestaw do robienia paznokci?

W tym miejscu ponownie wracamy do kwestii związanej z zawartością zestawu. Wiadomo jest przecież, że takie elementy jak top, lakiery do paznokci czy baza prędzej czy później się zużyją i zestaw trzeba będzie uzupełnić. Warto też pamiętać, że jeśli zamierzasz robić paznokcie nie tylko sobie, ale i innym osobom, poszczególne produkty szybciej się skończą – z drugiej jednak strony to okazja do dorobienia do pensji. Pojedynczy top czy lakier o pojemności 7 ml wystarcza na około kilkanaście aplikacji. Co ważniejsze, kupno zestawu do paznokci zazwyczaj zwraca się po około 3 wykonanych manicure hybrydowych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here