Co warto zobaczyć na Majorce – aquapark

0
2772

Gdy jedziemy na wakacje za granicę do krajów śródziemnomorskich oczekujemy słonecznej pogody, czystej plaży i wspaniałej wody do kąpieli. Takie rzeczy znajdziemy na Balearach, ale to na Majorce jest jeden z lepszych aquaparków.

Western Water Park znajduje się około 17 kilometrów od stolicy wyspy Palma de Mallorca. Ile wyniesie nas taka przyjemność? Dorośli zapłacą 26 euro, dzieci pomiędzy 5 i 10 lat 18, 50 euro, a pomiędzy 3 i 4 rokiem życia 11 euro. Warto zaopatrzyć się także w 4 euro na parking, ponieważ darmowe miejsca w okolicy są zwykle zapełnione. No i 5 euro za szafkę i 2 euro za depozyt. Pomyślmy o wzięciu jak najmniejszej ilości rzeczy i wykupieniu jednej szafki.

Aquapark jest obiektem na cały dzień. Teren jest dość spory i wypełniony przeróżnymi atrakcjami – zjeżdżalnie, baseny, place zabaw na mokro. Wszystkie są dostosowane do różnych grup wiekowych, więc rodzice zarówno z małymi jak i dużymi dziećmi znajdą coś dla siebie.

Coś czego nie spotyka się w Polsce to sztuczna rzeka ze spływem na oponach. Nurt jest nieśpieszny, a na trasie rozstawiono plastikowe zwierzęta, dopływy, most z wodospadem.

Dorośli o mocnych nerwach znajdą co najmniej 4 bardzo strome zjeżdżalnie.

Cały dzień w wodzie o pustym żołądku nie jest dobrym pomysłem, więc można przegryźć co nieco w miejscowej restauracji. W menu są przeważnie fast foody i słodycze. Sjestę spędzamy na trawniku lub leżakach.

Western Water Park na Majorce jest atrakcją na raczej europejską kieszeń, ale warto poświęcić te kilka euro i zaplanować sobie dzień na odwiedziny tego miejsca.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here