Cypr Last Minute

0
3088

Cypr – to malutka wyspa o wspaniałej historii. Godna pozazdroszczenia lokalizacja Cypru sprawiła, że w przeszłości był on cenną zdobyczą dla wszystkich, którzy doszli do władzy we wschodniej części Morza Śródziemnego. Dzisiaj ludzie wciąż tu przybywają, ale raczej po to, by cieszyć się relaksem na plaży, niż zdobywać władzę i chwałę.

Turystów, którzy interesują się czymś więcej niż piaskiem i słońcem, czeka prawdziwa uczta, ponieważ na Cyprze znajdują się:

  • stanowiska archeologiczne,
  • piękne bizantyjskie kościoły,
  • klasztory i muzea.

Jest to również wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej, z niesamowitym bogactwem unikalnej flory i fauny. Co najważniejsze, Cypr tak mały, że z łatwością można się dostać do jednego miasta i wyruszyć stamtąd na wycieczkę po całej wyspie!

Starożytny Kurion

Na Cyprze nie brakuje starożytnych miejsc, ale Kourion jest najlepszym z nich. Romantycznie położony nad nadmorskim klifem z widokiem na okolicę i Morze Śródziemne, jest naprawdę magicznym miejscem. Znajdziesz tam całe mnóstwo pięknych, dobrze zachowanych mozaik. Dla tych, którzy mogą spędzić na Cyprze nieco więcej czasu godny polecenia jest duży bizantyjski obszar bazyliki – cudownie malowniczy, z pomalowanymi kolumnami i resztkami mozaikowej podłogi.

Zamek św. Hilariona

Na Cyprze zachowały się również jedne z najpiękniejszych ruin zamku śródziemnomorskiego – zamku św. Hilariona. To stary bastion i dom pełen lokalnych legend i mitów. Na tych, których nie zniechęca droga na sam szczyt budowli czekają fenomenalne widoki. Jeśli tylko będziesz mieć okazję, aby zobaczyć ten zamek na Cyprze, zrób to. Z całą pewnością będziesz zachwycony tym, co tam zobaczysz!

Cypr Last minute

Można też samemu stworzyć taką okazję przebierając w ofertach last minute na Cypr, z których najbardziej atrakcyjne można znaleźć tutaj: https://www.wycieczka.pl/szukaj/cypr. Pomysły na wycieczki dla każdego, przedłożone w przejrzysty sposób. To wspaniała okazja na odwiedzenie tak malowniczego miejsca w cenie, której nawet nie poczujesz.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here