Czy warto kupić dom z dużym ogrodem?

0
1312
Czy warto kupić dom z dużym ogrodem

Posiadanie ogrodu, który możemy zagospodarować według własnych potrzeb, jest marzeniem większości z nas. Wydawać by się mogło, że tego rodzaju luksus jest zarezerwowany tylko dla właścicieli dużych działek. Okazuje się, że dobrym rozwiązaniem może być nawet niewielki dom, za to posiadający dużą przestrzeń na zagospodarowanie jej m.in. na ogród. Jednak posiadanie takiego domu wiąże się przede wszystkim z dużymi kosztami. Warto zastanowić się, czy faktycznie taki zakup jest opłacalny i będzie to inwestycja na lata, czy tylko chwilowy kaprys. Sprawdź poniższy artykuł i zdecyduj, czy warto kupić dom z dużym ogrodem.

Zalety i wady posiadania domu z ogrodem

Do niewątpliwych zalet domu z ogrodem zalicza się oczywiście kontakt z naturą i możliwości wypoczynku od zgiełku miasta. Coraz częstszym wyborem takiej inwestycji są nowe domy w Gdyni. Posiadają one wyjątkowe, a zarazem przestronne ogrody. Można urządzić je według własnych potrzeb i preferencji, ustawiając tam np. zadaszoną altankę, która sprawia, że otoczenie staje się bardziej kameralne i zyskuje na prywatności. Można także zagospodarować przestrzeń m.in. sadząc ulubione rośliny i warzywa lub aranżując przestrzeń do wypoczynku. Kolejną zaletą jest wystarczająca strefa dla najmłodszych, w której mogą się znajdować różnego rodzaju atrakcje dla dzieci. Jednocześnie ogród stanowi taką powierzchnię, z której mogą korzystać wszyscy domownicy – można w nim zarówno zjeść rodzinne śniadanie na świeżym powietrzu, jak i pograć np. w piłkę. To miejsce zdecydowanie sprzyja spotkaniom towarzyskim, jak i zacieśnieniu więzi rodzinnych. Dla wielu z nas istotną kwestią jest również lokalizacja – nie trzeba się wyprowadzać na obrzeża miasta, by cieszyć się własnym ogrodem.  Taki typ nieruchomości posiada także pewne wady, z którymi trzeba się liczyć, a które to mogą zaważyć na wyborze. Ogród to tak naprawdę dodatkowy obowiązek, na który nie każdy z nas ma czas. Wymaga on regularnej pielęgnacji. Zanim zdecydujemy się na zakup takiego domu i zaplanujemy ogród jak z katalogu, z licznymi drzewami, krzewami i kwiatami,  zastanówmy się, czy aby na pewno będziemy o to dbali. 

Zakup domu z ogrodem – koszty

Ceny nowych domów w Gdyni z dużym ogrodem zależą m.in. od lokalizacji oraz zarówno od typu i wielkości lokalu, jak i ogrodu. Trzeba liczyć się z tym, że ceny na rynku nieruchomości są konkurencyjne, więc warto brać pod uwagę kilka ofert, z których później będzie można wybrać tą najlepszą. Zdecydowanie zakup domu z ogrodem jest droższy niż zakup mieszkania z ogródkiem. Te wszystkie kwestie są istotne przy podejmowaniu tak ważnej decyzji. Jeśli zdecydujemy się już na taką inwestycję, warto odpowiednio wcześnie zacząć plany nad zagospodarowaniem i aranżacją ogrodu – ułatwi nam to przede wszystkim organizację wykończenia całego domu oraz zaoszczędzi dużo czasu i pieniędzy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here