FIFA, czyli najpopularniejsza seria gier komputerowych

0
2166
FIFA, czyli najpopularniejsza seria gier komputerowych

Współcześnie wiele osób korzysta z przeróżnych gier komputerowych. Dużą popularnością zwłaszcza wśród chłopców i mężczyzn cieszy się gra Fifa. Obecnie jest wydana jej cała seria, a główną tematyka jest piłka nożna. Gra Fifa została wyprodukowana przez kanadyjski odłam amerykańskiego przedsiębiorstwa Electronic Arts, EA Sports.

Nazwa gry, czyli Fifa pochodzi od organizacji, od której Electronic Arts wykupiła licencję na użycie nazwy. Pierwsza wersja gry – Fifa International Soccer pojawiła się w 1994 roku. W kolejnych latach powstały liczne kontynuacje i podserie, między innymi Fifa Street osadzona w realiach futbolu ulicznego lub menedżer piłkarski Fifa Manager.

W 2003 roku została wydano grę Fifa Football, która została spolonizowana. W roku 2006 w Fifie po raz pierwszy dodano polski komentarz w roli – Dariusza Szpakowskiego, Włodzimierza Szaranowicza i Jacka Laskowskiego.  Do gry również polską ekstraklasę, której licencja wygasła w wersji Fifa 2012. W roku 2014 z powrotem pozyskano licencję na Reprezentacje Polski oraz polską ekstraklasę.

Obecnie istnieje bardzo dużo serii gry Fifa, zaś pierwszą była wspomniana wcześniej Fifa International Soccer, która stała się dużym konkurentem dla Sensible Soccer. W grze walczyło się jedną z spośród 48 drużyn (47 narodowych + drużyna EA Sports), walcząc z przeciwnikiem i próbując zdobyć gola. Gra jedna zawiera wiele błędów, np. bardzo prosto można było strzelić gola z połowy boiska. Na okładce gry widnieje postać Piotra Świerczewskiego grającego z Davidem Plattem (mecz Polska – Anglia).

Oto wydane do tej pory wszystkie serie gry FIFA: FIFA International Soccer, FIFA Soccer 95, FIFA Soccer 1996, FIFA 97, FIFA 98: Road to World Cup,  FIFA ’99, FIFA 2000, FIFA 2001, FIFA 2002, FIFA Football 2003, FIFA Football 2004, FIFA Football 2005 oraz FiFA 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19.

Najnowsza seria FIFA 2019

Niedawno na rynku pojawiła się najnowsza seria gry, czyli FIFA 2019. Wykorzystuje nowy system, który zupełnie zmienia sposób przyjmowania i uderzenia. Dodatkowo gracz zyskuje lepsze panowanie nad piłką, a cała gra staje się płynniejsza i bardziej kreatywna. Oprócz tego zwiększone efekty graficzne, zwłaszcza polepszył się wygląd piłkarzy i ich mimika. Po za tym gracze dostają do wykorzystania nowe narzędzia (markowanie przyjęcia, podbijanie piłki w celu uderzenia z woleja) oraz liczne animacje sztuczek technicznych.

Dodatki, pamiątki i akcesoria, które narodziły się dzięki powstaniu gry FIFA

Gra FIFA jest najbardziej ulubioną grą komputerową wśród wielu rankingów. Z pewnością nie znajdziemy żadnego dziecka (chłopczyka), który nigdy nie zagrał w FIFĘ lub nie wie, co to jest za gra. W związku z tak ogromną popularnością gry zaczęto produkować przeróżne akcesoria i produkty odwołujące się do FIFY. Na przykład bardzo chętnie zakupywane są na kiosk.ruch.com.pl  karty FIFA, np. Karty Fifa 365. Karty służą do gry, zabawy oraz celów pamiątkowych.

Przykładowo Karty Fifa 365 to karty zawodników, pracowników, jednorazowe i klubowe. Karty zawodników należą do podstawowych kart, chętnie zbierane są przez najmłodszych i pozwalają na wprowadzenie piłkarzy do naszego składu oraz dają możliwość rotacji całym zespołem. Karty pracowników pozwalają wprowadzać zmiany w składzie różnych pracowników z pionu szkoleniowego, chodzi tutaj o trenerów, masażystów i innych. Karty jednorazowe służą do zmiany współczynników piłkarzy, wpływając na ich umiejętności i zdolności fizyczne. Karty klubowe mają mały zasięg i pozwalają jedynie na zmianę herby lub barw klubowych, czy też strojów, są najmniej istotne w grze.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here