Imprezy plenerowe – jak przygotować estradę i teren wokół niej?

0
1035
imprezy plenerowe

Organizacja imprez plenerowych obejmuje nie tylko zaproszenie odpowiednich gości oraz przemyślenie programu artystycznego. Aby wszystko idealnie się udało, trzeba jeszcze dobrze przygotować teren, na którym ma odbyć się całe wydarzenie. Jak to zrobić? Czym zabezpieczyć podłoże, by zabawa była udana, a uczestnicy, niezależnie od pogody, nie brodzili w błocie?

Obsługa imprez plenerowych – zacznij od przygotowania estrady

Żadne imprezy plenerowe nie odbędą się bez estrady! Jej przygotowanie wymaga zamówienia profesjonalnego podestu oraz tzw. trawersów. To z nich wykonuje się „szkielet” podtrzymujący elementy oświetlenia i nagłośnienia.

Kiedy wybierasz komponenty do przygotowania estrady, zwróć uwagę, aby były stabilne oraz dawały możliwość regulacji wysokości. Dzięki temu dopasujesz je idealnie do układu terenu, a organizacja imprez plenerowych okaże się dużo łatwiejsza, niż sądziłeś!

Przygotowanie terenu pod większe i mniejsze wydarzenia

Kiedy estrada jest gotowa, pora zająć się przygotowaniem terenu dla uczestników wydarzenia. Choć często zdarza się, że wiosenne i letnie imprezy plenerowe przebiegają po prostu na trawie lub ziemi, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Jeśli pogoda nie dopisze, grunt rozmoknie i wszyscy będą ślizgać się w błocie. W upale z kolei uczestnicy imprezy zaczną kaszleć od unoszącego się wszędzie pyłu. Imprezy w plenerze nie muszą tak wyglądać!

Wystarczy, że na delikatnie wyrównanym gruncie ułożysz lekkie płyty z tworzywa sztucznego – np. płyty jezdne Road System. Ich montaż jest niezwykle łatwy: podołają mu dwie osoby wyposażone w podstawowe narzędzia, które znajdziesz nawet w przydomowym warsztacie. To wszystko, czego potrzebujesz, by sprawić, że organizacja imprez w plenerze – jak i same imprezy – odbywały się na wysokim poziomie. Uczestnicy wydarzenia docenią wyrównane, trwałe podłoże. Będą mogli swobodnie przejść po nim w dowolnym obuwiu, bez ryzyka ubrudzenia go czy poślizgnięcia się. Ich tańce, podskoki i inne szaleństwa nie zniszczą przy tym płyt – jeśli zechcesz, wykorzystasz je ponownie podczas kolejnej imprezy!

Z nowoczesnych płyt plastikowych dostępnych choćby na stronie geoproduct.pl możesz skorzystać również, kiedy konieczne jest np. przygotowanie terenu pod ogród.

Organizacja imprez plenerowych to duże wyzwanie logistyczne i techniczne. Zadbaj więc o odpowiednie wsparcie i wykorzystaj innowacyjne materiały! Przyspieszą one prace oraz znacznie zminimalizują ryzyko niepowodzenia. Pamiętaj przy tym, że takie jak płyty z tworzywa sztucznego możesz wykorzystać do różnych zadań. Posłużą Ci one podczas imprezy, w trakcie przygotowania terenu pod taras czy wówczas, gdy konieczne będzie stworzenie tymczasowej drogi dojazdowej, np. do miejsca, gdzie odbywa się impreza.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here