Jak rozciągnąć buty zamszowe domowymi sposobami?

0
16252
Jak rozciągnąć buty zamszowe domowymi sposobami?

Czasem bywa tak, że zdarza się nam kupić za ciasne albo obcierające buty, które niestety ranią nasze stopy, sprawiając nam wielki ból na przykład: przy chodzeniu. Istnieją ciekawe sposoby, które pomagają raz na zawsze rozwiązać ten problem. Jak wiadomo, na rynku możemy znaleźć przeróżne gotowe preparaty, które pomogą nam rozciągnąć but, jednak zanim wydamy pieniądze, możemy spróbować domowych sposobów — a rozciągnęły już niejeden rodzaj obuwia.

Domowe sposoby, na rozciąganie butów z zamszu

Jak wiadomo, przeważnie każda kobieta chce, aby buty, które kupiła były nie tylko piękne, ale także funkcjonalne oraz komfortowe. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy kupimy za ciasne buty – najczęściej zamszowe. Co wtedy? Jak rozciągnąć buty zamszowe?

Jednym ze sposobów rozciągnięcia buta jest naturalny sposób — czyli po prostu, podczas chodzenia. Są kobiety, które praktykują chodzenie w butach po domu, przy włożeniu grubej skarpety. Inne panie, uważają, że buty najlepiej rozciągają się bosą stopą. Dlaczego? Stopa oddaje ciepło i rozciąga wówczas but.

Kolejnym skutecznym sposobem, jeśli mowa jest już o cieple — jest rozciągnięcie butów zamszowych za pomocą strumienia ciepłego powietrza. To bardzo proste. Należy włożyć na stopę skarpetkę i skierować na nią powietrze z suszarki. Takim sposobem „suszymy” buty przez piętnaście minut. Wówczas dopasowują się one do stopy, a przy okazji nie będą obcierać.

Warto również zwrócić uwagę, z jakim rodzajem wkładek mamy do czynienia. Jeżeli jest to wkładka podwójna, wystarczy wyjąć jedną warstwę, a problem sam się rozwiąże. Co więcej, jeżeli jest to wkładka bardzo gruba, może wystarczy wymienić samą wkładkę na cieńszą.

Jak rozciągnąć buty zamszowe w palcach?

Kolejnym dobrym sposobem na rozciągnięcie butów w miejscu, gdzie znajdują się palce, jest użycie na przykład lodu. Wypełnij foliowe woreczki wodą i umieść je w butach oraz wstaw do zamrażarki. Oczywiście ten sposób może brzmieć dziwnie, ale jednak zamarzająca woda idealnie rozciąga buty. Nie musimy obawiać się, że nasze buty stracą na jakości, ponieważ sposób ten praktykowały nasze babcie i dziadkowie. Dodatkowym pomysłem na rozciągnięcie butów zamszowych w palcach jest także znany naszym babciom. Wystarczy, że szare zwinięte w kulki gazety spryskamy denaturatem lub spirytusem i włożymy do środka buta, tak aby szczelnie wypełniły środek. Koniecznie muszą być one ułożone jak najciaśniej. Po mniej więcej dwunastu godzinach można wyjąć gazety i cieszyć się dobrze dobranym rozmiarem buta. Jak widać odpowiedzi na pytanie: Jak rozciągnąć buty zamszowe, jest bardzo dużo, warto jednak z pewnością sprawdzić wszystkie nim zdecydujemy się np. oddać buty, bądź skierować się z nimi do szewca.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here