Jak się wybić na Instagramie?

0
1402
Jak się wybić na Instagramie

Dlaczego warto korzystać z Instagrama?

Dla jednych posiadanie konta na Instagramie jest jedynie formą umieszczania radosnych zdjęć z dnia codziennego, którymi pragniemy się podzielić z bliższymi i dalszymi znajomymi. Dla innych to narzędzie pracy i przestrzeń pozwalająca na swobodne promowanie własnych usług, produktów lub stylu życia, którym chcemy zarazić innych.

Bez względu jednak to, czy prowadzimy firmę i chcemy ją dobrze wypromować, docierając do większej ilości klientów czy pragniemy jedynie zaistnieć w instagramowym świecie i sprawić, że zwykłe konto zamieni się w główne źródło dochodu, potrzebujemy wiedzy.

Naiwnym jest myślenie, że wystarczy jedynie założyć konto i obserwować przybywających obserwujących. Ta ogromna platforma stała się jednym z głównych serwisów fotograficznych, z którego korzysta niemal każda firma, przedsiębiorca, artysta i każdy, kto uważa, że ma coś do zaoferowania. Konkurencja jest wobec tego pokaźna, choć tak naprawdę dla chcącego nic trudnego. Wybicie się na Instagramie, zdobycie dużej ilości like na instagramie i zaistnienie w świadomości innych użytkowników to długa, fascynująca i czasochłonna praca, której należy poświęcać się każdego dnia, poznając tajniki platformy i możliwości, które mamy pod ręką. Od czego można zacząć i na czym się skupić na samym początku?

Tworzenie atrakcyjnego konta na Instagramie

Instagram to serwis, który opiera się wyłącznie na zdjęciach. Treść i cała reszta to rzeczy istotne, aczkolwiek poboczne i takie, na które zwrócimy uwagę dopiero wtedy, kiedy zdjęcie nas do tego przekona.

Budując swój profil na Instagramie warto skupić się przede wszystkim na jakości zdjęć, które powinny przyciągać innych użytkowników, intrygować, sprawiać, że „klikną”, zerkną i będą chcieli wracać częściej. Nie należy w takim wypadku inwestować w sprzęt fotograficzny z najwyższej półki. Średniej klasy telefony komórkowe wyposażone są w takie aparaty, które z pewnością wystarczą na samym początku – pod warunkiem, że nie jesteśmy zawodowymi fotografami, którzy na Instagramie promują własną twórczość.

Instagram pierwotnie stworzony został po to, aby za pomocą telefonu wykonywać zdjęcia, które następnie można będzie delikatnie podrasować w edytorze i udostępnić światu. Liczy się kompozycja i treść zdjęcia. Warto zastanowić się nad każdym kadrem i wybierać takie, które faktycznie będą odzwierciedleniem tego, co chcemy pokazać światu. Estetyczne zdjęcia będą pierwszą przynętą i warto w nią zainwestować zarówno czas, jak i energię. To również dobry moment, aby zastanowić się, czy kupno lajków nie przyspieszy nieco promowania naszego konta. Jeżeli tylko nie chcemy się zniechęcić i utonąć w morzu postów ze wszystkich zakątków świata, powinniśmy zainteresować się ofertą, np. strony tanielajki.pl, która za niewielką opłatą dostarczy nam nieco zainteresowania i istotnych w serwisie lajków. Zasada jest bowiem jedna – ilość lajków w tej przestrzeni ma ogromne znaczenie i warto o tym pamiętać, myśląc o stworzeniu lukratywnego konta.

Aktywizuj i bądź aktywny!

Choć w ferworze internetowych relacji można się nieco zapomnieć, Instagram to serwis stworzony przez ludzi i dla ludzi. Za każdym profilem znajduje się człowiek, który ma swój zmysł estetyczny, styl życia, wartości i chęć podzielenia się swoim zdaniem z innymi. Warto z tego korzystać na Instagramie, aktywizując innych użytkowników i zachęcając ich do pozostawiania po sobie śladu w formie komentarza. My sami również powinniśmy odwiedzać inne profile i nie bać się komentować cudzych treści. Taka wymiana może i z pewnością zaowocuje, ponieważ aktywne konta cieszą się znacznie większym zainteresowaniem. Są też sygnałem dla drugiej strony, że za ciekawym profilem i atrakcyjnymi zdjęciami znajduje się realna osoba, z którą można wdać się w dyskusję.

Aktywność na Instagramie to rzecz istotna. Zresztą podobnie jak publikowanie postów o konkretnych godzinach i w miarę regularnie. Długie przestoje sprawiają, że nasze konto nieco traci zasięgi. Warto wobec tego mieć w zanadrzu przygotowany post, który będziemy mogli opublikować w dowolnym i najlepszym momencie. Równie istotną kwestią jest stosowanie odpowiednich hasztagów, które nieco przybliżą innym użytkownikom treść naszego posta i po prostu nakierują zainteresowanych bezpośrednio na nasze konto. Faktem jest, że niektóre hasztagi zostały zbanowane, choć wystarczy sprawdzać jedynie raz na jakiś czas aktualizacje Instagrama, by móc cieszyć się rosnącymi zasięgami.

Czy lajki są ważne?

Ilość lajków nie ma znaczenia, jeżeli prowadzimy niezobowiązujące konto dla własnej przyjemności. Inwestycja w lajki w takim przypadku jest bezsensownym wydatkiem. Jeżeli natomiast pragniemy rozkręcić nasz profil i przeobrazić go w popularne miejsce, to musimy inwestować w instagram like i nie powinniśmy się tego w żadnym stopniu obawiać. Tanielajki.pl to dobry partner do współpracy, który zapewni nam nie tylko dobry początek, ale także solidne dostawy nowych lajków, dzięki którym nasz profil zacznie cieszyć się realnym zainteresowaniem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here