Jak wybrać laptop poleasingowy?

0
1055

Z komputerów korzysta się zarówno w celach prywatnych, jak i przy obowiązkach służbowych związanych z wieloma branżami. Producenci tworzą coraz to bardziej zaawansowane modele, które są jednak bardzo drogie. Dobrym rozwiązaniem są zatem laptopy poleasingowe, które odznaczają się zwykle wysoką klasą sprzętu, przy odpowiednio niższej cenie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takich urządzeń?

Renomowany producent i wiek komputera

Na pewno istotną kwestią przy wyborze laptopów poleasingowych, podobnie jak w przypadku większości używanych sprzętów, jest sięgnięcie po urządzenia od renomowanych producentów. Dokonując takiej decyzji zyskuje się większą pewność odnośnie tego, iż komputer będzie jeszcze w dobrym stanie przez długi czas. Renomowane marki wykorzystują solidne podzespoły, więc wciąż będą one w odpowiedniej kondycji. Dodatkowo sama konstrukcja laptopa będzie z pewnością bardziej wytrzymała niż w tańszych odpowiednikach. Dużym plusem jest tutaj fakt, że laptopy poleasingowe to tak naprawdę w większości sprzęt znanych producentów. Wynika to z faktu, że korzystają z niego firmy, które potrzebują nie tylko wydajnych urządzeń, ale również takich, które podkreślają prestiż samego przedsiębiorstwa. Na rynku pierwotnym takie komputery osiągają wysokie ceny, lecz w segmencie wtórnym można je nabyć w ramach atrakcyjnych ofert. Dodatkowo istotnym aspektem jest wiek takiego laptopa. Raczej nie warto sięgać po urządzenia mające powyżej pięciu lat, gdyż z dużą dozą prawdopodobieństwa były one wykorzystane nie tylko w ramach ostatniego leasingu, ale także wcześniej. Większość firm pozyskuje sprzęt leasingowy na 2-3 lata, więc takie urządzenia będą najbardziej optymalnym wyborem. Kupując laptopy poleasingowe można zwykle liczyć na pewien okres gwarancyjny. U dobrych sprzedawców może on obowiązywać nawet 12 czy 24 miesiące, choć w przypadku wielu modeli taki czas może być znacznie krótszy i obejmować choćby 3 miesiące.

System operacyjny i parametry

Na pewno rozsądne jest poszukiwanie laptopów poleasingowych, które posiadają zainstalowany system operacyjny. Zdarzają się sytuacje, w których firma zachowuje licencję na taki system, a sprzedaje samo urządzenie. Oczywiście ważne są parametry komputera. Pod względem wydajności kluczowe znaczenie ma procesor, rodzaj dysku twardego (obecnie polecane są wersje SSD) i ilość wbudowanej pamięci RAM. Pod tym kątem laptopy poleasingowe są zwykle naprawdę zaawansowane, gdyż są to w większości modele biznesowe, w których producenci skupiają się właśnie na tych parametrach. Jeżeli sprzęt ma służyć także do gier czy bardziej zaawansowanych prac graficznych, trzeba oczywiście zwrócić uwagę także na kartę graficzną. W takim przypadku opłacalne mogą być komputery, które były leasingowane choćby przez firmy zajmujące się grafiką i projektowaniem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here