Jaką szafkę nocną wybrać do nowoczesnej sypialni?

0
1001
Jaką szafkę nocną wybrać do nowoczesnej sypialni

Często zdarza się, że meblując sypialnię, koncentrujemy swoją uwagę głównie na łóżku, wybór szafki nocnej zostawiając na później. Tymczasem odpowiednio dobrany tego rodzaju mebel nie tylko zdobi pomieszczenie, stanowi atrakcyjne uzupełnienie wnętrza, ale także zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania wszystkich niezbędnych drobiazgów, które lubimy zazwyczaj gromadzić w okolicach łózka. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze szafki nocnej?

Kompaktowa szafka nocna w sam raz

Pierwszą kwestią, którą należy rozważyć, jest oczywiście wielkość mebla. Ważne by szafka nocna dobrana była do wielkości pomieszczenia, a także łóżka. Jeśli Twoja sypialnia to zaledwie kilka metrów kwadratowych, nie inwestuj w zakup dużej wielkości mebla, o nieco topornym, zbyt ciężkim wyglądzie. Zdominuje on niewielką przestrzeń sypialni, pomniejszy ją optycznie i stworzy wrażenie zagracenia.

Jak zatem dobrać wielkość mebla, by uniknąć aranżacyjnej katastrofy? Projektanci zalecają, by wysokość szafki nocnej była równa z wysokością łóżka, lub by była ona nieznacznie od niego wyższa. Pozwoli to zachować w sypialni lekkość i harmonię, a ponadto rozwiązanie takie będzie praktyczne, gdyż ułatwi Ci wygodne sięganie do szafki.

Miejsce do przechowywania drobiazgów

Jeśli wiesz już, jakiej wielkości szafkę nocną zakupić, możesz skoncentrować się na jej funkcjonalności. Powszechnie za najbardziej praktyczne uznawane są modele wyposażone w szuflady. Pozwalają one wygodnie sięgnąć po potrzebne drobiazgi, bez konieczności niewygodnego schylania się, jak ma to miejsce w przypadku bardziej tradycyjnych szafek z drzwiczkami uchylnymi.

Dlatego też bardziej nowoczesne szafki nocne, takie jak te prezentowane na stronie sklepu Meble Akord – https://sklep.akord.net.pl/82-szafki-nocne -, wyposażone są w praktyczne, wygodne w używaniu szuflady. Pozwalają one trzymać wszystkie podręczne drobiazgi w porządku, zapanować nad bałaganem, zapewniają też całkiem sporą przestrzeń na przechowywanie.

Mebel, który zdobi sypialnię

Jeśli kwestia wielkości i funkcjonalności szafki jest już ustalona, pozostaje najprzyjemniejszy etap wyboru – czyli dobranie jej pod względem wizualnym. Dostępna na rynku oferta szafek nocnych jest praktycznie nieograniczona. Można zakupić je w najróżniejszych kolorach, wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Podstawowa zasada doboru szafki nocnej jest taka, że powinna ona pasować swoim wyglądem do łóżka, a także pozostałych mebli znajdujących się w sypialni. Ogólnie przyjmuje się, że ciemne kolory dobrze sprawdzają się w klasycznych wnętrzach, gdzie jest nieco więcej przestrzeni. Jasne kolory idealnie pasują do niewielkich sypialni, utrzymanych w nowoczesnym stylu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here