Kapsułki Docle Gusto – jakie kawy nam oferują i do jakich ekspresów się dopasują?

0
412
Kapsułki Dolce Gusto

Miłośników kawy w naszym kraju z pewnością nie brakuje. Cenimy sobie bowiem nie tylko aromat i smak tego napoju, ale przede wszystkim jego maksymalne zróżnicowanie. Dzięki temu każdy z nas może wybrać taki rodzaj kawy, który działa na niego w najbardziej efektywny sposób i stanowi prawdziwą ucztę dla podniebienia. Jednocześnie trzeba podkreślić fakt, że nikt z nas nie jest profesjonalnym baristom i często nie mamy pojęcia w jaki sposób można przygotować daną wersję kawowego napoju. Właśnie w w takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam kapsułki Dolce Gusto. Jaką kawę dzięki nim zaparzymy i do jakich ekspresów się dopasują?

Kapsułki Dolce Gusto – kto stoi za ich produkcją?

Kapsułki Dolce Gusto są chyba jedną z najbardziej znanych form wkładów do ekspresów. W przypadku kapsułek Dolce Gusto mówimy przede wszystkim o niesamowitej wariacji kaw, które w formie sproszkowanej zamknięte są w niewielkim, plastikowym opakowaniu. Po raz pierwszy kapsułki Dolce Gusto pojawiły się na naszym rynku w roku 2006, a za ich produkcję odpowiedzialny był sam koncern Nestle. Posiadacze kompatybilnych ekspresów oczywiście od razu docenili sobie udogodnienia jakie płynęły z wykorzystywania kapsułek Dolce Gusto. Można dzięki nim bowiem zaparzyć wszelakie rodzaje kawy- a obecnie także i innych napojów – a całość nie zajmuje więcej niż 2 minuty. Woda przepływająca przez kapsułki Dolce Gusto prosto z ekspresu szybko zaparza kawę i pozwala się nam cieszyć jej wyjątkowo głębokim smakiem i wyrazistym aromatem.

Do jakich ekspresów pasują kapsułki Dolce Gusto?

Zgodnie z początkowymi założeniami, z kapsułek Dolce Gusto mogli skorzystać jedynie posiadacze ekspresów tej samej marki. Niemniej jednak pojawiło się na rynku coraz to więcej sprzętów, do których kapsułki Dolce Gusto również będą wstanie się dopasować. Mowa tu chociażby o kultowych ekspresach marki Krups. Warto jednak przed zakupem kapsułek Dolce Gusto ponownie upewnić się, czy będą one kompatybilne z naszym ekspresem.

Jakie kawy o oferują nam kapsułki Dolce Gusto?

Kapsułki Dolce Gusto oferują nam niesamowicie różnorodne wersje kaw do przygotowania w domowych warunkach. Standardowo znajdziemy kapsułki Dolce Gusto z kawą americano, cappuccino, latte, grande, cortado, lungo i espresso. Niemniej jednak obecnie kapsułki Dolce Gusto oferują nam również zaparzenie napoju o smaku kultowych płatków Nesquik czy ciasteczek Oreo. Jak więc widać, kapsułki Dolce Gusto to nieograniczone możliwości dla smakoszy kawy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here