Lipoliza iniekcyjna

0
1249
Lipoliza iniekcyjna

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna  to nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki. Zabieg polega na likwidacji komórek tłuszczowych. Odbywa się poprzez wstrzyknięcie odpowiedniej substancji (fosfatydylocholiny) bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Fosfatydylocholina pozyskiwana jest z soi. Jej zadaniem jest wniknięcie do wnętrza komórek tłuszczowych i spowodowanie ich rozpadu na trójglicerydy. Następnie przy pomocy wątroby usuwana jest z organizmu wraz komórkami tłuszczowymi.

Czy lipoliza jest skuteczna?

Tak. Jest to zabieg, który usuwa miejscowe otłuszczenia. Stosowana jest zwykle u osób z lekką nadwagą. Modeluje te obszary, które są niemożliwe, bądź trudne do wymodelowania poprzez ćwiczenia oraz dietę.

Najczęściej poddawane lipolizie są następujące okolice ciała: ramiona, plecy, brzuch, biodra, uda, pośladki oraz kolana. Ze względu na to, że zabieg jest nieinwazyjny, może być wykonywany w okolicach twarzy, często stosowany do usunięcia podwójnego podbródka.

Lipoliza iniekcyjna ile zabiegów?

Aby uzyskać pożądane rezultaty należy wykonać od 2 do 4 zabiegów. Można skorzystać nawet do 10 zabiegów. Jednak należy zachować odstęp między nimi od 4 do 6 tygodni.

Lipoliza iniekcyjna trwa około 20 minut i polega na ostrzykiwaniu substancją czynną odpowiednich partii ciała. Zabieg jest praktycznie bezbolesny (wykonywany bardzo cienką igłą). Skutkiem ubocznym może być zaczerwienienie skóry, swędzenie lub delikatny obrzęk.  Mogą również pojawić się siniaki w miejscach iniekcji. Jednakże jest to normalna reakcja organizmu, a objawy te ustępują samoistnie do 4-5 dni po wykonaniu zabiegu. Zabieg powinien być przeprowadzany przez doświadczonego lekarza .

Efektem lipolizy jest utrata do 5 cm w obwodzie, w miejscu, w którym została wykonana. Dodatkową korzyścią jest poprawa metabolizmu komórkowego skóry i mikrokrążenia, a także stymulacja regeneracji skóry.

Jako uzupełnienie zabiegu polecany jest masaż limfatyczny, lub ultradźwiękowy. Zadaniem masażu jest przyspieszenie usuwania tłuszczu z komórek.

Przed wykonaniem lipolizy należy zwrócić uwagę na występujące przeciwwskazania, którymi są: ciąża, karmienie piersią, infekcje skórne, ostre infekcje, cukrzyca, zaburzenia miesiączkowania, zła krzepliwość krwi,choroby autoimmunologiczne oraz ciężkie choroby wątroby i nerek.

Podawana substancja jest całkowicie bezpieczna. Przed zabiegiem nie jest wymagane wykonywanie dodatkowych badań.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Kliniki Medycyny Estetycznej z Warszawy Elite

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here