Monitoring pojazdów GPS – co musisz o nim wiedzieć?

0
1379
Monitoring pojazdów GPS

Polskie firmy coraz częściej korzystają z monitoringów swojej floty samochodów służbowych. Możliwość taka jest bowiem przez przedsiębiorców traktowana jako wsparcie ich biznesu. Tym bardziej, że obecne dziś na rynku systemy GPS oferują wiele rozbudowanych i nowoczesnych funkcjonalności. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja czasu pracy kierowców, poprawa terminowości dostaw oraz zmniejszenie kosztów. Warto zatem wiedzieć z jakimi korzyściami wiąże się system monitoringu pojazdów.

Dla kogo monitoring pojazdów?

Wielu przedsiębiorcom wydaje się jeszcze, że monitoring pojazdów GPS to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim dla dużych przedsiębiorstw transportowych. Nic bardziej mylnego. Z systemu GPS do aut z powodzeniem korzystają także średnie i małe firmy. Niezależnie bowiem od wielkości firmy, problemy często są te same. To choćby nierzetelność kierowców, obieranie zbyt długich tras, styl jazdy generujący większe koszty związane ze zużyciem paliwa czy koniecznością opłacania mandatów. Nawet w małych firmach system GPS pozwala rozwiązać wszystkie te problemy. Tym bardziej, że inwestycja w taki system nie jest droga.

Jakie korzyści system GPS daje pracownikom?

Bywa, że kierowcy opierają się przed montażem systemu GPS w ich służbowych autach. Często uważają, iż jest to naruszenie ich prywatności bądź oznaka, że pracodawca im nie ufa. Tak nie jest i nie z takich przyczyn stosuje się monitoring pojazdów GPS. Kierowcy wiedzieć muszą, że taki system to także wymierne korzyści dla nich. Przede wszystkim zwiększa to ich bezpieczeństwo. Mowa tu choćby o takich sytuacjach jak wypadek drogowy bądź awaria samochodu w trasie. W takich sytuacjach pracodawca zawsze dokładnie wie gdzie znajduje się pojazd i kierowca. Tym samym może podać dokładną lokalizacje służbom ratunkowym bądź pomocy drogowej.

Czy system GPS jest trudny w obsłudze?

Na to pytanie można odpowiedzieć krótko i zdecydowanie. Obecne na rynku systemy GPS są bardzo proste zarówno w instalacji, jak i w obsłudze. Samą instalacją zwykle zajmuje się firma oferująca taką usługę jak monitoring pojazdów GPS. Chcący skorzystać z takiej usługi przedsiębiorca nie musi się zatem w ogólne martwić o wdrożenie systemu w jego flocie samochodów. Jeśli chodzi o obsługę systemu to firmy wdrażające monitoring najczęściej przeprowadzają także odpowiednie szkolenia. Oznacza to, że z późniejszą obsługą systemu także nie powinno być żadnych problemów. Warto także dodać, że oferowane dziś na rynku rozwiązania są bardzo intuicyjne w obsłudze.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here