Nie skreślaj laptopa z awarią! Sprawdź, czy można mu pomóc

0
365
serwis komputerowy

Usterki sprzętów elektronicznych zdarzają się codziennie. Czasem przychodzą znienacka, a czasami powstają w wyniku nieprawidłowego użytkowania. Niezależnie od przyczyny, zanim spiszesz swój sprzęt na straty, sprawdź czy naprawa jest możliwa i ile będzie kosztować. Możesz tego dokonać w profesjonalnym serwisie.

Sprzęty elektroniczne towarzyszą nam każdego dnia. Korzystamy z nich w pracy, na uczelni, w szkole. Pomagają się nam zrelaksować i służą też do rozrywki. Bardzo często jednak awaria zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Nierzadko wiąże się to z problemem z realizacją obowiązków zawodowych. W takiej sytuacji musimy sięgnąć po sprzęt zastępczy, który ma inne parametry, inną klawiaturę czy nawet ciężar. To jednak niedogodność, którą warto znieść, za cenę naprawienia swojego laptopa i odzyskania danych.

Usterki nie tylko mechaniczne

Do serwisów zajmujących się naprawą elektroniki przynoszone są sprzęty, które mają najróżniejsze usterki. Pierwszą grupą są te, które powstały samoistnie. Wiążą się z zasilaniem płyty głównej, problemami z kartą graficzną, twardym dyskiem czy BIOS. Wymagają one pracy systemowej lub wymiany podzespołów. Kolejną grupą są awarie wywołane przez użytkownika. Tu przoduje uszkodzenie matrycy (stłuczenie), które wiąże się z naprawą ekranu. Dochodzi również do zalania laptopów cieczą np. wodą, herbatą, kawą, sokiem. Każda z nich może nieco inaczej wpłynąć na wnętrze komputera. Płyny inne niż woda sprawiają dodatkowo, że całość zaczyna się lepić. Dochodzi również do uszkodzeń typowo mechanicznych, a więc spadku z wysokości czy uderzeniem o jakąś twardą powierzchnię.

Niezależnie od tego co się stanie z Twoim laptopem, nie próbuj naprawiać go samodzielnie. To kolejna grupa sprzętów, przynoszonych do serwisów. Jeśli za próbę naprawy zabierze się osoba nieświadoma i niewykwalifikowana, może spowodować więcej szkód, niż było na początku. W przypadku zalania laptopa cieczą na przykład, może doprowadzić do zwarcia. Może to spotęgować koszty naprawy lub sprawić, że stanie się ona wręcz nieopłacalna i czeka Cię zakup nowego komputera.

Gdzie naprawiać laptopy?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie najlepsza będzie naprawa laptopów https://medicphone.pl/serwis-laptopow-lodz/ , z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że znalezienie odpowiedniego serwisu nie będzie tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. W gąszczu ofert nie brakuje bowiem zakładów nieprofesjonalnych. Warto kierować się więc opiniami z sieci: portali społecznościowych, for internetowych, Google. Można także podpytać o zdanie znajomych. Być może ktoś z nich miał do czynienia z konkretnym serwisem i może go polecić lub odradzić.

Pamiętaj jednak, aby stawiać na doświadczenie i profesjonalizm. Taki właśnie będzie Medicphone. W serwisie tym znajdziesz pasjonatów, którzy z ogromnym szacunkiem podchodzą do swojej pracy. Przyjrzą się z bliska przyniesionemu laptopowi, spróbują namierzyć problem, wyjaśnić Ci co się stało i jak to naprawić. Przygotują też wstępną wycenę kosztów, aby transakcja była w pełni transparentna.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here