Ochraniacze piłkarskie – rodzaje i zalety płynące z ich używania

0
3225
Ochraniacze piłkarskie – rodzaje i zalety płynące z ich używaniaOchraniacze piłkarskie – rodzaje i zalety płynące z ich używania

Gra w piłkę nożną wymaga odpowiedniego dobrania stroju, obuwia oraz akcesoriów. Każdy piłkarz musi dbać o swoje zdrowie, nawet podczas lekkich treningów lub meczy amatorskich. Właściwie dobrany strój pozwala chronić ciało przed wyziębieniem, a także umożliwia odprowadzanie potu na zewnętrzną stronę odzieży. Zapewnia komfortowe poruszanie się, nie krępuje ruchów i zapobiega powstawaniu otarć lub ran. Obuwie piłkarskie to również ważny element całego ubioru piłkarza. To właśnie ono najbardziej narażone jest na odbicia i uderzenia piłki, a także ,,potencjalne” kopnięcia piłkarzy z przeciwnej drużyny. Obuwie piłkarskie musi być stabilne, dokładnie podtrzymywać sklepienie stopy, dbać o ścięgno Achillesa i nie powinno ślizgać się po nawierzchni do gry.

Oprócz stroju oraz obuwia, bardzo ważnym elementem składającym się na całościowy ubiór piłkarza są ochraniacze piłkarskie. To właśnie one pozwalają uniknąć licznych kontuzji, umożliwiają bezpieczniejszy kontakt z przeciwnikiem (blokowanie, walka o piłkę) i chronią zdrowie przed poważnymi urazami.

Jaki rodzaj ochraniaczy piłkarskich jest dostępny na rynku?

Ochraniacze piłkarskie używane są w celu zwiększenia bezpieczeństwa na boisku. Służą ochronie kości, stawów i skóry przed różnego rodzaju urazami. Dobrze przylegają do ciała i dzięki temu nie krępują i nie blokują ruchów piłkarza. Składają się z twardej powłoki zewnętrznej najczęściej wyprodukowanej z tworzywa sztucznego oraz miękkiej i wygodnej strony wewnętrznej pokrytej tkaniną lub pianką. Posiadają regulowane pasy umożliwiające ich dowolną stabilizację na nogach lub rękach.

Ochraniacze piłkarskie sprzedawane są w licznych sklepach z artykułami i akcesoriami sportowymi. Najczęściej spotkać się można z trzema rodzajami ochraniaczy, czyli:

  •       ochraniacze na golenie – składają się z części twardej i miękkiej. Doskonale dopasowują się do nóg, dzięki elastycznym pasom. Pozwalają ochronić piszczele oraz inne części nóg.
  •       ochraniacze z rękawami – ochraniacze nie posiadające pasów regulacyjnych. Wyposażone są w specjalne, mocno elastyczne rękawy kompresyjne, które zakładane są na ochraniacz. Zapewniają dokładnie przyleganie do ciała i nie zsuwają się podczas gry.
  •       ochraniacze na golenie i kostkę –  to najczęściej używany model, odznacza się rozbudowaną konstrukcją ( przedłużenie na dole i specjalne płytki ochraniające kostki). Świetnie sprawdzają się na treningach podczas, których piłkarze grają w metalowych lub aluminiowych wkrętach.

Na co zwrócić uwagę wybierając ochraniacze piłkarskie?

Wybierając akcesoria sportowe powinniśmy pamiętać, aby sięgać po modele wykonane z trwałych i wysokiej jakości materiałów. Najwyższy standard surowców (polipropylen, pianka, materiał poliestrowy) zagwarantuje skuteczną ochronę poszczególnych części ciała i pozwoli na wieloletnią użyteczność.

W przypadku ochraniaczy piłkarskich, najważniejsza jest przyjemność płynąca z gry w piłkę nożną, pozbawiona ryzyka kontuzji i urazów. Ochraniacze piłkarskie zawsze muszą dobrze przylegać do ciała i nie powinny krępować ruchów. Wybierając model ochraniaczy powinniśmy przymierzyć go do swoich nóg lub rąk, dzięki temu unikniemy nietrafionego zakupu i zdecydujemy się na dobry rozmiar. Zbyt duże lub za małe ochraniacze mogą sprawiać wiele problemów w grze i być przyczyną niepotrzebnych kontuzji.

Doskonałej jakości ochraniacze piłkarskie można kupić w sklepie futbolsport. Dostępne są w atrakcyjnej cenie i w postaci różnych modeli (nagolenniki, nałokietniki) . Gwarantują ochronę oraz wygodę, a także pozwalają rozwijać talenty piłkarskie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here