Bardzo często, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, na placach zabaw czy przy większych imprezach okolicznościowych natrafiliśmy na stoiska dla dzieciaków, przy których robione są tatuaże wykonywaną z zastosowaniem henny.
Takiego rodzaju ozdoby prezentują się efektownie, są łatwo zmywalne i stanowią zwłaszcza dla maluchów prawdziwą frajdę. Sporo osób jednak przepłaca, wybierając się na festyny czy do hipermarketów, gdzie za taką atrakcję dla Twego malucha trzeba z reguły słono zapłacić, podczas gdy hennowe tatuaże równie dobrze możemy wykonać w bardzo prosty sposób samodzielnie. Jak? O tym przekonasz się, czytając nasz niniejszy tekst.
Trwałość
Nie jest to szczególnie duży koszt, a na pewno cena indywidualnego hennowego tatuażu jest niższa niż gdyby tak postawić na ozdóbki robione w punktach do tego przeznaczonych czy profesjonalnych salonach. Jeżeli dobrze wykonamy tatuaż, nawet pomimo systematycznego mycia się, powinien on pozostać na skórze od 1,5 tygodnia, to nawet 3!
Nie ma żadnych ograniczeń, co do wielkości, kolorystyki, wzornictwa i motywów dekoracyjnych fundowanych dzieciakom hennowych pamiątek, bowiem takich tatuaży można robić multum, to tylko kwestia działania naszej wyobraźni! Zrobienie takiego tatuażu może być także dobrym rozwiązaniem w przypadku dorastającej młodzieży, która często niesiona burzą hormonów wpada na pomysł zrobienia sobie tatuażu na stałe.
Możemy zaproponować naszym nastolatkom, aby najpierw – dokładnie ten sam wzór czy napis zrobiły sobie najpierw henną, aby sprawdzić przez tych kilka najbliższych tygodni czy będą chciały faktycznie z taką ozdobą żyć na trwałe.
Przygotowanie
Henna jest bezpieczna dla naszego ciała, skóry, organizmu, zatem nie ma problemu z eksperymentowaniem z nią. Do wykonania malunku hennowego będziemy potrzebować zwłaszcza naturalnego barwniku, bowiem wtedy będzie to organiczny składnik, które z pewnością nie wywoła żadnych reakcji alergicznych.
Będzie zupełnie neutralny dla naszego naskórka. Klasyczna czarna wersja henny uznawana jest za najbardziej zdrową dla ludzkiej skóry. Produkt ten możemy nabywać w postaci gotowych past dystrybuowanych w standardowej tubce. Dostępne są także wersje w proszku. Jeżeli wybierzemy właśnie postać sypką henny, musimy wykonać samodzielnie pastę. W tym celu ucieramy proszek w naczyniu wraz z dodatkiem soku z cytryny oraz miodu. Nie możemy jednak mieszać wszystkich tych składników metalowymi akcesoriami, więc wybieramy naczynia ceramiczne.
Kiedy już pasta hennowa będzie gotowa, zakrywamy ja folią oraz odstawiamy, czekając, żeby przepełniła się intensywnym kolorem.
Nakładanie
Pastę z henny nanosimy na skórę poprzez aplikator jaki dostępny jest na rynku, albo butelką po kropelkach do nosa czy oczu. Niezbędne w celach higienicznych będą także rękawiczki i ręczniki papierowe. Tatuaże robimy, wykorzystując gotowe szablony, które umożliwią precyzyjne nakładanie barwnika. W szczególności popularne i chętnie wybierane są łapacze snów, motywy kwiatowe, motylki, figury geometryczne i wzory artystyczne, a także napisy – wartościowe cytaty.