Urodziny – jak zorganizować?

0
1989
Urodziny - jak zorganizować

Każdy czeka na ten jeden dzień w roku – wyjątkowy i przeznaczony tylko dla niego. Dzień, w którym jubilat świętuje swoje urodziny, jest miłym wydarzeniem dla osoby w każdym wieku, zarówno dorosłego jak i dziecka. Jednak wiek jest istotny w momencie przygotowywania przyjęcia urodzinowego – inne rzeczy ucieszą dorosłego a inne malucha, a wszystko zależy od organizatora – samego jubilata lub kogoś z rodziny czy przyjaciół.

Osoba dorosła może sama zorganizować przyjęcie czy spotkanie przy kawie z okazji swoich urodzin – inne będą tylko dekoracje urodzinowe. Wiele zależy też od tradycji i od wieku, gdyż w przypadku dorosłych duże przyjęcia są najczęściej organizowane przy okrągłych jubileuszach, np. 40 czy 50 urodzinach.

Urodziny dzieci

Sprawa urodzin wygląda nieco inaczej, gdy chodzi o dzieci. Tutaj można razem z jubilatem puścić wodze fantazji i jednocześnie sprostać oczekiwaniom dziecka, które chce by jego urodziny były wyjątkowe. Na pewno najważniejsza jest zabawa i spędzenie czasu z przyjaciółmi – z przedszkolnej grupy czy też ze szkolnej klasy. Można urządzić przyjęcie urodzinowe w domu lub powierzyć to zadanie doświadczonym animatorom. Przy odrobinie zaangażowania rodzice wraz z dzieckiem mogą zastanowić się nad przebiegiem i formą takiego wydarzenia lub po prostu zrobić mu niespodziankę. Przygotowanie zaproszeń dla gości samo w sobie jest miłe – gdy dziecko wybiera kogo chce zaprosić a później przekazuje zaproszenia wybranym dzieciom. Może ono samodzielnie stworzyć rysunek, na którym z pomocą rodziców umieści informacje o dacie oraz miejscu, lub wykorzystać gotowe zaproszenie, na przykład ze swoim ulubionym bohaterem. Ważnym elementem są dekoracje urodzinowe: serpentyny, konfetti i przede wszystkim balony, które zawsze są źródłem dziecięcej radości. Pozwolą stworzyć urodzinową i wyjątkową atmosferę w wynajętej sali zabaw lub w domu. Podkreśleniem wyjątkowości spotkania będzie baner z napisem „Moje urodziny” i świece ozdobne. Warto również przygotować zestaw zabaw lub konkursów, które zapełnią czas dzieciom i sprawią, że będą to niezapomniane chwile. Dzieci na pewno mile spędzą czas, gdy w tle będzie grała odpowiednia dla nich muzyka i chętnie też wysłuchają krótkiej bajki – może przeczytanej przez rodziców?

Przyjęcie – wyjście 🙂

Urodziny można zorganizować w różnych miejscach, które oferują moc atrakcji, trwających od dwóch do trzech godzin. Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, bardzo lubią spędzać czas w sali zabaw wśród kulek i dają w tym czasie ujście swojej dziecięcej radości. Starsze mają możliwość zaproszenia koleżanek i kolegów do kina lub teatru. Specjalnie dla całej grupy jest wtedy zarezerwowany seans lub przedstawienie, po którym jubilat zaprasza gości na tort – w przygotowanym wcześniej miejscu, ozdobionym przez dekoracje urodzinowe.

Bez tortu ani rusz 🙂

Niewątpliwie najważniejszym elementem urodzin jest tort, który zgodnie z zainteresowaniami jubilata może zawierać elementy z ulubionej bajki lub kojarzyć się z zainteresowaniami – na przykład boisko sportowe. Świece ozdobne będą świetny dopełnieniem tortu. Mogą być to zarówno cyferki zgodne z wiekiem jubilata jak i świece z melodyjką czy mini-race.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here