Wakacje w Czarnogórze

0
1713
Wakacje w Czarnogórze

Czarnogóra, a właściwie Republika Czarnogóry jest stosunkowo młodym państwem, jednak jest coraz częściej wybieranym kierunkiem wakacyjnym. Dominującą religią w Czarnogórze jest prawosławie, a obowiązującą w tym kraju walutą jest euro.
Czarnogóra jest jednym z najpiękniejszych krajów na Bałkanach. Jest też krajem bezpiecznym, a Czarnogórcy są bardzo mili i gościnni.
Czarnogóra nie jest drogim kraje. Ceny w Czarnogórze są porównywalne do polskich. Jedynie jedzenie w restauracjach będzie dla nas droższe niż to, które znamy z naszego kraju. Czarnogóra jest jednak droższa niż inne kraje bałkańskie, które również są popularnym kierunkiem wakacyjnych podróży. Wyjątkiem jest Chorwacja. W Chorwacji jest drożej niż w Czarnogórze.
Czarnogóra słynie przede wszystkim z wysokoprocentowej wódki domowej produkcji, rakiji.
Czarnogóra – wakacje
Szczyt sezonu turystycznego nad czarnogórskim Adriatykiem przypada na miesiące wakacyjne, lipiec i sierpień, przede wszystkim sierpień i na plażach jest wtedy naprawdę tłoczno. Z tych dwóch miesięcy mniejszą popularnością cieszy się jednak lipiec, bo to sierpień jest najgorętszym miesiącem w Czarnogórze. Temperatura powietrza zawsze, ale to zawsze przekracza wtedy trzydzieści stopni, a opady zdarzają się rzadko. Deszcze są gwałtowne, ale krótkie.
Jeśli na wakacjach chcemy głównie zwiedzać, to najlepszymi miesiącami na wybranie się do Czarnogóry są czerwiec i wrzesień. Nie jest wtedy zbyt gorąco, ale ciepło, a także nie brakuje słońca, nie bez powodu sezon turystyczny w Czarnogórze trwa od maja do października.
Warto wybrać się do Czarnogóry również poza sezonem turystycznym. Bez względu na porę roku kraj jest piękny, a poza sezonem turystycznym nie ma w nim tłumów, jednak większość atrakcji turystycznych jest zamknięta. Można się jednak wtedy rozkoszować ciszą i spokojem, a także zbliżyć do mentalności jego mieszkańców.
Plaże w Czarnogórze są piękne, jednak kamieniste. Najczęściej kamyczki na plażach są niewielkie, ale spędzając wakacje w Czarnogórze zawsze powinno się mieć buty kąpielowe, ponieważ w wodzie występują jeżowce.
Zdarza się, że plaże są płatne. Jest to związane z tym, że rozstawione są na nich parasole i leżaki.
Będąc na wakacjach w Czarnogórze warto także pokusić się na zwiedzanie. W trakcie wędrowania po okolicy, w której się zatrzymaliśmy, możemy natknąć się na urokliwe osady, które sprawiają takie wrażenie, jakby zatrzymały się w czasie dawno temu.
W Czarnogórze jest naprawdę mnóstwo miejsc, które warto odwiedzić. Są one atrakcyjne przede wszystkim dla ludzi zainteresowanych pięknem przyrody i właśnie do nich przemówią swym pięknem czarnogórskie Góry Przeklęte, ale osoby, które chcą zobaczyć też piękno architektury również znajdą coś dla siebie. Takim klimatycznym miastem dla miłośników zwiedzania na pewno będzie Kotor, choć jest on niestety niesamowicie oblegany przez turystów. Mimo to warto tam zaglądnąć i zerknąć na to, co się tam znajduje. Jeśli decydujemy się na wycieczkę do Czarnogóry poza sezonem, to Kotor powinien być dla nas obowiązkowym miejscem do odwiedzenia.

weuropie.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here