Wanna z prysznicem w jednym – jakie są zalety takiego rozwiązania?

0
1910
Wanna z prysznicem w jednym – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki jeszcze kilkanaście lat temu była wanna. Dziś coraz więcej osób świadomie z niej rezygnuje na rzecz prysznica. Jest to jednak podyktowane nie tyle chęciami, co rozmiarami polskich łazienek, w których trudno jest zmieścić oba rozwiązania. Całkowita rezygnacja z wanny nie musi być jednak koniecznością, gdyż wanna z prysznicem w jednym pozwala połączyć ze sobą wygodę i funkcjonalność obydwu rozwiązań oraz korzystać z nich w zależności od własnych potrzeb.

Wanna z prysznicem w jednym – dlaczego warto?

Wanna z prysznicem w jednym jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które idealnie sprawdzi się zwłaszcza w małych łazienkach o ograniczonej przestrzeni użytkowej. W typowej polskiej łazience w bloku nie jest bowiem praktycznie możliwe zainstalowanie zarówno wanny, jak i prysznica, gdyż takie rozwiązanie wiązałoby się z całkowitym zastawieniem łazienki oraz uniemożliwieniem wygodnego korzystania z jej pełnej funkcjonalności. Wanna z prysznicem w jednym z powodzeniem zmieści się natomiast wszędzie tam, gdzie jest miejsce na wannę.

Wybór takiego rozwiązania wiąże się z kilkoma, istotnymi korzyściami. Po pierwsze zyskujemy jedno praktyczne rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność zarówno wanny, jak i prysznica oraz możemy z niego korzystać wedle własnych preferencji. W sytuacji, kiedy mamy ochotę na szybkie odświeżenie się, możemy wziąć prysznic, kiedy natomiast chcemy się zrelaksować, możemy zrobić sobie dłuższą, relaksującą kąpiel, poczytać książkę czy posłuchać ulubionej muzyki. Funkcjonalna wanna z prysznicem w jednym to także świetny wybór dla rodziców małych dzieci, które kochają pluskanie się i zabawy w wannie podczas wieczornych kąpieli.

zabudowa prysznicowa do wanny

Jak wykonać zabudowę prysznicową do wanny?

Aby stworzyć wannę z prysznicem w jednym, należy wybrać oraz zakupić wannę prostokątną wymiarowo pasującą do rozmiarów naszej łazienki. Aktualnie dostępny jest bardzo szeroki wybór rozmiarów klasycznych wanien, dzięki czemu ich dopasowanie oraz instalacja jest możliwa w praktycznie każdym pomieszczeniu. Po zainstalowaniu wanny, konieczne będzie także wykonanie zabudowy prysznicowej, dzięki czemu możliwe będzie jej wykorzystanie w roli prysznica. Zabudowa prysznicowa może zostać zrealizowana ze specjalnych parawanów wannowych, z których można wykonać efektowną i nowoczesną zabudowę wanny.

W tym miejscu warto zwrócić szczególną uwagę na rozwiązania znajdujące się w ofercie marki Roca. W jej bogatym asortymencie znajdują się bowiem zarówno wanny prostokątne o różnych rozmiarach, jak i elementy niezbędne do wykonania zabudowy prysznicowej. Parawany wannowe z serii Capital oraz Town-N wykonane są z wysokiej jakości szkła zabezpieczonego specjalną powłoką MaxiClean i profili aluminiowych z chromowanym wykończeniem, które pozwalają na stworzenie wymarzonej przestrzeni kąpielowej oraz czerpanie maksimum korzyści z połączenia wanny i prysznica w jednym praktycznym rozwiązaniu. MaxiClean jest zaawansowaną technologicznie powłoką aplikowaną na szkło w trakcie produkcji, która pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni oraz zapobiega osadzaniu się na niej zanieczyszczeń.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here