Wczasy first minute

0
1573
Wczasy first minute

Każdy z nas choć raz w życiu był na wczasach. Wakacje z grupą przyjaciół, wycieczki zorganizowane, wczasy typu last minute, first minute… Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym są wakacje first minute? Z pewnością w biurach podróży istnieje mnóstwo ofert first minute, jednak nie każdy dokładnie wie, na czym one polegają. Te słowa pochodzą z języka angielskiego i w dosłownym tłumaczeniu jest to „pierwsza minuta”.
W praktyce wakacje first minute oznaczają wakacje, które można kupić w biurach podróży z dużym wyprzedzeniem czasowym. Przykładowo jeśli zimą zakupimy wakacje letnie – to są właśnie wakacje first minute.
Takie oferty pojawiają się z dużym wyprzedzeniem – już w okresie jesiennym znaleźć można oferty wakacji letnich.
Kupno takich wakacji ma sporo plusów. Przede wszystkim taka oferta jest dużo tańsza, rabat może wynosić nawet 30-40%, co jest bardzo korzystne dla wielu osób. Rodziny z dziećmi mogą w tym przypadku korzystać także z ulg i zniżek dla swoich pociech.
Biura podróży oferują często także ubezpieczenie, np. od chorób, które wliczone jest do ceny zakupu wczasów.
Wakacje first minute dotyczą głównie wyjazdów zagranicznych, przykładowo do Turcji, Dubaju, Egiptu, Tunezji, Grecji… Takie oferty przeważnie trwają do początku wiosny.
Biura podróży oferują znacznie więcej plusów zakupu oferty first minute – rywalizują o każdego klienta i prześcigają się pomysłowością i dodatkowymi rabatami. Bywa tak, że zainteresowanie tymi ofertami nie jest jednak zbyt duże, ale czasami jest wręcz odwrotnie.
Jeśli zdecydujemy się na wakacje first minute, warto odwiedzić kilka biur podróży, porównać ceny, poszukać opinii na ten temat na stronach internetowych… Wybór nie jest wcale łatwy.
Każdy bowiem ma inne priorytety i marzenia – jedni wolą ciepłe kraje, inni szukają wczasów w Europie, gdzieś bliżej Polski, czy nawet w polskich miejscowościach.
Po zakupie wakacji first minute pozostaje tylko czekać te parę miesięcy za wycieczką. Wiele biur podróży twierdzi, że im wcześnie klient zakupi wycieczkę, tym lepiej. Wakacje zaplanowane z rocznym wyprzedzeniem są dla wielu z nas doskonałą opcją.
Dodatkowym plusem jest dostępność dużej liczby hoteli. Ponadto możemy wybrać konkretny typ pokoju – z widokiem na morze, czy też rodzinny? Organizatorzy wycieczek w przypadku first minute gwarantują niezmienność ceny, czyli nie trzeba będzie za jakiś czas ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Nawet, gdy do czasu wyjazdu, koszt wycieczki się zmniejszy, można liczyć na zwrot ceny! Jest to ogromny atut.
Wakacje first minute z pewnością sprawdzą się w przypadku osób, które lubią planować urlop z dużym wyprzedzeniem, cenią komfort, luksus i możliwość wyboru dogodnego miejsca, wybierają się na wypoczynek z całą rodziną lub ze znajomymi.
Warto śledzić takie oferty i zdecydować, co będzie lepsze – wakacje first minute? Czy może last minute? Każdy ma prawo wyboru i sam decyduje o tym, którą ofertę wybrać. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, trzeba więc wykalkulować, co bardziej się opłaca…

freehostel.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here