Wybór fotografa na ślub i wesele — co może znaleźć się w ofercie?

0
574
Wybór fotografa na ślub i wesele — co może znaleźć się w ofercie

Podczas planowania budżetu na ślub i wesele z całą pewnością warto zwrócić uwagę na wydatki związane z zatrudnieniem fotografa. Działające w branży firmy oferują różne pakiety, a w tej samej cenie niekiedy można otrzymać np. zupełnie inną liczbę zdjęć. Ponadto w ramach usługi można liczyć na wiele dodatkowych opcji. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotografa ślubnego.

Fotoreportaż ze ślubu i wesela

Podstawową usługą w ramach fotografii ślubnej jest zazwyczaj relacja z dnia zaślubin. W tym przypadku warto jednak sprawdzić, ile godzin pracuje fachowiec bądź jakie etapy uroczystości i przyjęcia obejmuje fotoreportaż. Fotograf ślubny Busko-Zdrój może obsługiwać przykładowo od wykonania zdjęć z przygotowań do ślubu do końca oczepin. Niekiedy możliwe jest przedłużenie fotografowania za dodatkową opłatą.

Obrobione zdjęcia

Podczas ślubu i wesela fotograf prawdopodobnie wykona setki bądź nawet tysiące zdjęć. Nie oznacza to jednak, że wszystkie zostaną poddane obróbce. Podczas wyboru firmy należy sprawdzić, ile fotografii zostanie poprawionych w edytorze. Często można liczyć nawet na kilkaset zdjęć, które obejmie np. wykadrowanie, usunięcie czerwonych oczu czy też dostosowanie jasności i kolorów.

Dostęp do galerii online

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się galerie ślubne dostępne online. W ten sposób w dowolnym  momencie można pokazać bliskim zdjęcia z najważniejszego dnia w życiu. Dla bezpieczeństwa małżonkowie otrzymują dostęp do osobistej galerii ze specjalnym hasłem. W ten sposób można mieć pewność, że fotografie z uroczystości nie dostaną się w niepowołane ręce.

Pendrive

W ramach oferty fotografii ślubnej często można otrzymać zdjęcia na pendrivie. Jest to dość praktyczna opcja, ponieważ rodzina i znajomi mogą w wygodny i bezpieczny sposób skopiować fotografie na laptopa bądź komputer stacjonarny. Można także bez problemu wyświetlić zdjęcia na telewizorze, co pozwala na zorganizowanie w dowolnej chwili prezentacji dla najbliższych. Jest to też świetne zabezpieczenie na wypadek np. utraty dostępu do galerii online bądź zniszczenia wydruków.

Sesja narzeczeńska

Niekiedy w ramach pakietu fotografii ślubnej można skorzystać z sesji narzeczeńskiej. Taka oferta jest dostępna w przypadku firmy Zatrzymać Chwilę. Zdecydowanie warto skorzystać z możliwości otrzymania profesjonalnych zdjęć z okresu tuż sprzed zawarcia małżeństwa. Takie fotografie mogą być nie tylko piękną pamiątką, ale także wstępem do albumu ślubnego. Na dodatek jest to szansa na zapoznanie się z przyszłym fotografem ślubnym.

Sesja ślubna

Przeważnie plener ślubny jest dodatkową usługą, choć czasami może być wliczony w pakiet ślubny. Warto sprawdzić to przed skorzystaniem z oferty studia fotograficznego. Niektóre firmy mają też opcję krótkiej sesji w trakcie ślubu np. w ogrodzie przed restauracją. Nawet jeśli plener ślubny nie jest wliczony do pakietu, to warto z niego skorzystać. Zdjęcia z takiej sesji mogą okazać się najpiękniejszą pamiątką ze ślubu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here