Wycieczka do Azerbejdżanu dla każdego

0
2379

Azerbejdżan to przepiękny kraju kontrastów, w którym można zauważyć zderzenie islamu z bardzo silnymi wpływami Rosji. Ostry kaukaski krajobraz i niesamowita gościnność, to główne powody dla których wycieczki do Azerbejdżanu cieszą się tak wielkim zainteresowaniem.

Baku

Stolica Azerbejdżanu jest prawdziwym kalejdoskopem. Można tutaj spotkać przepiękne nowoczesne budynki i olbrzymie wieżowce, które robią olbrzymie wrażenie na turystach. Jednak po wejściu w mury starego miasta ukazuje się druga wersja Baku, czyli miasto przeniesione kilkaset pokoleń wstecz. Starówka w Baku to pierwsze miejsce do zwiedzenia, które swoją magią przeniesie nas do zupełnie innego świata.

Co warto zwiedzić w Azerbejdżanie?

Wycieczki do Azerbejdżanu z https://logostour.pl/kraje/azerbejdzan przeważnie zaczynają się od stolicy, ale nie oznacza to oczywiście, że należy pozostawiać jedynie na niej. Kraj jest bardzo duży i ma sporo do zaoferowania, dlatego też jest tu masa roboty. Kilkanaście kilometrów poza granicami Baku znajduje się wspaniała świątynia ognia Surachanach oraz do Yanar Dag, gdzie obejrzeć można wiecznie płonące skały. Warto wspomnieć o tym, że nazwa Azerbejdżan oznacza kraj strzeżony przez ogień, dlatego też płonące skały nie powinny nikogo zaskoczyć. Obowiązkowym miejscem zwiedzania każdej wycieczki po Azerbejdżanie są także piękne pustynie. Na pierwszy rzut oka wszystkie pustynie na całej Ziemi wyglądają tak sami, ale tylko w Azerbejdżan można spotkać błotną pustynię, która robi olbrzymie wrażenie. Cała pustynia Gobustan naszpikowana jest błotnymi wulkanami, które koniecznie należy sfotografować.

Morze Kaspijskie

Podczas wycieczki do Azerbejdżanu warto wybrać się także nad Morze Kaspijskie, aby odpocząć chociaż na chwilę od piaszczystych plaż. Osoby, które chcą przenieść się do czasów szachów perskich powinny z kolei wyruszyć na północ i zwiedzić przepiękne pałace.

Smaczna herbata

Każda wycieczka do Azerbejdżanu nie może obejść się również bez wypicia lokalnej herbaty, która sławna jest na całym świecie. Magiczny napój należy odpowiednio zaparzyć i cały czas dbać o to, aby zachowywał odpowiednią temperaturę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here