Wykorzystaj swój urlop w 100% i zwiedź Lizbonę położoną w urokliwej Portugalii!

0
1938
Wykorzystaj swój urlop w 100% i zwiedź Lizbonę położoną w urokliwej Portugalii!

Wiele osób zaczyna planować swój urlop o wiele za późno, a w efekcie często zostajemy bez ciekawych pomysłów. Domki, hotele lub pensjonaty są już dawno zarezerwowane, a my nie wiemy co chcemy zwiedzić i zobaczyć. Zdarza się, że po prostu rezygnujemy z jakiekolwiek wyjazdu i spędzamy urlop w domu. Takie rozwiązanie nie jest najlepsze, ponieważ to właśnie w czasie wakacyjnych podróży człowiek najlepiej odpoczywa, relaksuje się i nabiera nowych sił do działania. Dlatego nie czekaj tylko już dziś zastanów się, gdzie chciałbyś pojechać za rok. Poszukaj oferty biur podróży, porozmawiaj ze znajomymi i przemyśl różne opcje podróży.

Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki do słonecznej Portugalii. To wyjątkowy kraj, który ma dostęp do Oceanu Atlantyckiego i gwarantuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych.

Lizbona wycieczka – dokładnie spenetruj serce Portugalii

Lizbona położona jest nad rzeką Tag oraz przy ujściu Oceanu Atlantyckiego. Dodatkowo jest najbardziej wysuniętą na zachód stolica Europy. Każda wycieczka do Lizbony to pewność, że doświadczysz doskonałej przygody morskiej, a także zwiedzisz jedne z najpiękniejszych zabytków na świecie. Lizbona przez wiele osób określana jest jako ,,miasto na końcu świata” , czyli miasto marzycieli, zakochanych oraz ciekawych turystów.

Miejscem, którego nie można pominąć podczas zwiedzania Lizbony jest dzielnica Alfama. Słynie ona z wyjątkowych zabytków oraz niepowtarzalnego klimatu. Można tutaj zobaczyć najciekawsze i bogato zdobione za pomocą kolorowych kafli kamienice. Każda wąska uliczka w Alfamie sprawia, że przenosimy się w zupełnie inny świat. Dodatkowo z każdego zakątka można usłyszeć dźwięki muzyki fado. Nic dziwnego, że Lizbona przyciąga turystów z całego świata.

Penetrując Lizbonę można skorzystać z przejażdżki zabytkowym tramwajem, który łączy ze sobą Górne i Dolne Miasto. Na pewno nie należy omijać zabytków takich jak: Klasztor Hieronimitów, Katedra SE, a także największe Oceanarium w Europie.

Lizbona wycieczka – nie tylko zabytki

Lizbona wycieczka chwalona jest za świetny i nietypowy Targ Złodziei. Znajduje się on również w Alfamie i jest niezwykłym miejscem. Na targu można podziwiać i kupować przeróżne starości i rzeczy, które obecnie nie używane w życiu codziennym. Targ Złodziei kiedyś był miejscem handlu rzeczami niewiadomego pochodzenia, stąd się wzięła jego nazwa. Współcześnie oferuje antyki i inne cuda, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu.

Park Narodów w Lizbonie to kolejna warta uwagi atrakcja turystyczna, jaką oferuje Portugalia. Do parku wejście jest darmowe, a ilość atrakcji naprawdę zniewala. Spotkać tutaj można się z niezwykłą architekturą, wybuchającym fontannami, pawilonem Wiedzy i Nauki, a także bujną roślinnością.

Lizbona wycieczka to również sposób na skosztowanie jednej z najsmaczniejszych kuchni świata. Podczas pobytu w Lizbonie koniecznie trzeba spróbować doskonałych ciasteczek Pasteis de Belem, z których słynie Lizbona.

Podczas zwiedzania warto wybrać się na szlaki kulinarne, którymi może pochwalić się Lizbona np. szlak Rota de Tapas Estrella Damm 2014, który to po raz kolejny zagościł w Lizbonie. Rota de Tapas Estrella Damm 2014 to szlak, na którym znajdują się bary, restauracje i inne lokale gastronomiczne, które słyną z małych przekąsek nazywanych tapasami. Dodatkowo w każdym, nawet najmniejszym barze zostaniemy poczęstowani regionalnym piwem Estrella Damm. Kuchnia portugalska przyciąga rzesze turystów z całego świata, którzy doceniają jej bogactwo i smak. W klasycznym lizbońskim menu na pewno znajdą się: tapas z tuńczyka z migdałami, sałatki rosyjskie z krewetkami, krokiety z kiełbasy z kurczaków, sałatki z łososia z sosem cytrynowym lub mini hamburgery z krewetkami i czosnkiem oraz wiele innych specjałów. Każda Lizbona wycieczka musi sobie łączyć zwiedzanie, relaks nad oceanem oraz smakowanie tutejszej kuchni! Więcej informacji odnośnie wycieczek do Lizbony można znaleźć na matimpex.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here