Wyznacz cel i osiągnij sukces 

0
1127
kartki

Marzenia są nieodłącznym elementem życia człowieka. Napędzają nas do działania i motywują do stania się lepszą wersję siebie. Jednak wiele osób stwierdza, że ich marzenia się nie spełniają. Wynika to z kilku czynników, które postaramy się omówić w dzisiejszym artykule. Jesteście ciekawi? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/skoncz-marzyc-wyznacz-cel-jak-osiagnac-zamierzony-sukces/

Myślenie nie wystarczy, żeby marzenia się spełniły 

Współczesna kultura sprawia wręcz, że chcemy marzyć. Cały czas zachęca nas to dos tania się kimś więcej, niż umożliwiłyby to warunki, w których żyjemy. Niektórzy uważają, że wystarczy marzyć i wizualizować sobie cele, żeby świat działał na naszą korzyść. Gdyby było to takie proste, marzenia nie byłyby tylko wyobrażeniami, które wyświetlamy w swoich głowach, tylko magicznymi supermocami. Oczywiście tekst świat byłby wspaniały, jednak czy miałby sens?  Nie twierdzimy, że marzenia są złe. Wręcz przeciwnie! Zawsze powinniśmy dążyć do poprawy własnego losu. Niemniej jednak same marzenia, a podobnie samo myślenie o nich, nie wystarczy do tego, aby się spełniły. 

Czym są marzenia bez celu? 

Żeby marzenie się spełniło, powinna stać się naszym celem. Dobrze jest rozbić to nawet na kilka mniejszych celi, które prowadzą do głównego. Niemniej jednak nie celami myślowymi, a działaniem, będziemy w stanie osiągnąć sukces! Marzenie bez wyznaczonego celu, czy etapów prowadzących do jego spełnienia, jest jedynie wyobrażeniem. Marzenia bez celu są szkodliwe, ponieważ rozpraszają. Jest konkretnie. Łatwiejszy do osiągnięcia i bardziej realistyczne. Dalekosiężne marzenia bez celu są nierealne i przynajmniej niezmiernie trudno je osiągnąć. Cele pozwalają nam na postawienie  jednwgo małego kroczku i dodają pewności siebie. Same marzenia nie dają nam też rozwiązań, a w końcu mogą nam całkiem umknąć. 

Jak wyznaczyć cele w realizacji marzeń? 

Przede wszystkim nie powinniśmy działać na oślep i liczyć, że jakoś to będzie. Pośpiech jest złom doradcą i w przypadku marzeń, jest raczej przeszkodą w ich realizacji. Cele powinny być przede wszystkim realistyczne. Nie rzucajmy się na głęboką wodę z nadmiernym optymizmem, ponieważ lepszą opcją będzie przesuwanie się w spokojnym tempie do osiągnięcia sukcesu. 

Pamiętajmy też, aby się nie zniechęcać. Niektórzy porzucają swoje marzenia przed ich spełnienie tylko dlatego, że w nieodpowiednim momencie się zdenerwowali lub z niecierpliwi. Konstruktywna krytyka jest cenna i daje propozycje rozwiązania problemu. Bez próby realizacji z pewnością marzenie nie ma szansy na spełnienie. 

Zobacz też: http://www.30wtrampkach.pl/jak-przyznac-sie-do-niewiedzy-i-odniesc-sukces/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here